AnalizBitcoin

ABD Başkanı Joe Biden Seçildi, Bitcoin Fiyatı Düşüyor! – 11.300 Dolar Açıklaması! – İşte Olası Senaryolar

ABD Başkanı Joe Biden göreve başlamadan Bitcoin fiyatı düşüşe geçti.

Tüm dünyayı yakından ilgilendiren ABD seçimleri sonunda sonuçlandı. Ocak 2021’e kadar tartışmalar devam edecek ancak 284 delege ve daha fazla oy oranına ulaşan Biden göreve başlayacak ve Kamala Harris ile birlikte ABD’den dünyayı yönetmeye başlayacak. ABD yönetiminin alacak olduğu her karar diğer ülkeleri yakından veya daha az yakından etkileyecek.

15.964 dolar seviyesine kadar yükselen ve son ayların rekorunu kırdıktan hemen sonra bugün ABD Başkanı Joe Biden’in seçilmesinin açıklanmasının ardından dakikalar içerisinde 14 bin 630 dolara kadar düşüş gösterdi.

Bu dakikalarda 100’er dolar 100’er dolar düşüş göstermeye devam eden Bitcoin fiyatının 11.300 dolar altına kadar düşecek olduğuna dair iddialar bir kez daha gündeme geldi.

11.300 Dolara Kadar Düşeceği İddia Edildi

Bir süredir Bitcoin fiyatı çok olumlu yükseliş gösteriyordu. Ancak gösterdiği bu yükselişin 16.500 dolar direncini kırıp kıramayacak olduğu bir tartışma konusuydu ve ABD seçimleri Bitcoin fiyatındaki son yılların rekorunun kırılmasında en büyük etkendi.

Hong Kong olayları ve ABD seçimleri süresince Bitcoinsistemi.com’da da yayınladığımız analizlerde her zaman fiyatın ABD seçimlerinden etkilendiğini defalarca bildirmiştik. Bugün düşüş eğilimi hızlandıran ve 15.000 dolar seviyesinin altına gerileyen Bitcoin fiyatı bir kez daha bazı yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı.

İddialar 11.300 dolara kadar düşüş göstereceği yönünde olmasına rağmen çok sayıda kripto para sahibi yatırımcı kısa vadede düşüş gösterip göstermeyeceği konusunda Bitcoin hakkında olumsuz düşünmeye başladı. İddialar bir süre önce ortaya atılan 11.300 dolara doğru hızla düşüşe işaret ederken, seçimin ardından Trump ve Biden tartışmalarının devam edecek olduğu ancak bunun fiyatın yükselmesinde etkili olamayacağı iddia edildi.

Bitcoin Fiyatındaki Değer Kaybı Arttı

Bitcoin fiyatındaki değer kaybının kısa süre içerisinde artış göstermesi bazı yatırımcıları satış yapmaya iterken, bazı yatırımcılar ise fiyatın kısa süre içerisinde yükselebilecek olduğuna inandığını belirtti.

Bitcoin fiyatı 14.600 dolar sınırına kadar düşerken bazı yatırımcılar ise fiyatın daha fazla artabilecek olduğunu ve bu düşüşün bir alım fırsatı olabileceğini iddia ediyorlar. Analistler ise bu dönemde pek fazla açıklama yapmayı tercih etmiyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
ferhat şimşek

şu dünyayı yönetecek nedir ya :/


Başa dön tuşu