BitcoinHaberler

ABD Bitcoin ATM’lerini Tartışıyor! “Suçta Kullanım Oranı Arttı”

ATM'lerin suçta kullanım oranı artıyor.

Bitcoin ATM’leri 2021 yılında muazzam bir artış yaşadı. Dünya genelinde 35.000’e yakın Bitcoin ATM’si bulunurken, bunların 30629 tanesi ABD’de bulunuyor.

ABD Devlet Hesap Verebilirlik Ofisi (GAO) tarafından dün yayınlanan bir rapor Bitcoin ATM’lerinin daha fazla kayıt kuralına ihtiyaç duyduğunu ortaya koydu.

Kripto Para ATM’lerinin Suçta Kullanım Oranı Artıyor

Rapora göre Bitcoin ATM’leri insan ve uyuşturucu ticareti gibi suçlarda ödeme alma yöntemi olarak büyük bir rol oynuyor.

GAO tarafından ABD Kongresi’ne sunulan raporda şu ifadeler kullanıldı:

“FBI yetkilileri, kripto paraların kullanımı genişledikçe insan ve uyuşturucu kaçakçılığı da dahil olmak üzere yasa dışı amaçlarla sanal para ATM’lerinin kullanımında bir artış görmeyi bekliyorlar.”

Dünya çapındaki insan ticareti faaliyetlerini araştıran kuruluş, suç işlenirken kripto para ATM’lerinin oldukça yaygın olarak kullanıldığını ifade etti.

Söz konusu cihazlar daha az regüle oldukları için gerçekleştirilen işlemlerin izlenmesi ve tanımlanması çok daha zordur.

ATM’ler Konusunda Daha Fazla Regülasyon İsteniyor

GAO’ya göre makineler ve bunlar aracılığıyla gerçekleştirilen eylemler hakkında bilgi eksikliği var. Bu da kolluk kuvvetlerinin suçluları tespit etme ve yakalama kabiliyetini engelliyor.

Örneğin, ATM sahiplerinin Mali Suçları Uygulama Ağı’na (FinCEN) kayıt olmaları gerekirken, yasa gereği ATM’lerinin yerini açıklamaları gerekmemektedir. GAO’ya göre bu durum federal kurumların finansal suç için yüksek risk olarak tanımlanan bölgelerdeki kioskları belirleme kapasitesini kısıtlıyor.

Yetkililer, kripto ATM’lerine daha güçlü düzenlemeler getirerek, konumları ve kullanımları hakkında “potansiyel olarak yasa dışı işlemlerin” tanımlanmasına yardımcı olacak daha fazla bilgiye erişebileceğini değerlendiriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

İflas ettik boş boş konusuyolar


Başa dön tuşu