Blockchain

”ABD Blockchain Konusunda Lider Olmalı!”

ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu Başkanı Heath Tarbert, ABD'nin Blockchain konusunda lider ülke olması gerektiğini açıkladı.

Nexo

Kripto paralar konusunda lider olduğu açıkça bilinen ABD’nin gerisinde bıraktığı ülkelere rağmen Blockchain için aynısı söylenemiyor. Blockchain teknolojisi hakkında şirketlerin sayısı ve yatırımları söz konusu olunca ABD kendisini Asya ülkelerinden geride bulabiliyor ve de özellikle Çin dendiği zaman ABD 2. sıraya düşüyor. ABD yöneticileri ise bu konunun farkındalar ve Rusya gibi ülkelere bu liderliği kaptırmak istemiyorlar.

ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu Başkanı Heath Tarbert, açıklamasında kripto para birimlerine değinmeden direkt olarak Blockchain teknolojisi alanında liderliği elde etmek zorunda olduklarını ve lider olmak için çok fazla çalışacak olduklarını belirtti. ABD’nin Blockchain alanında lider olmasının önünde hiçbir engel olmasa da şirket sayısının artışı ve daha fazla yatırım gereksinimi mevcut.

Eğer kısa süre içerisinde ABD’li yetkililer bu konuda çalışmalar yapabilir ise başarılı olarak liderliği elde edebilirler. Blockchain alanında lider olabilecek paraya sahip 2 ülkeden birisi olan ABD’nin başarılı olması için fonlarda oluşturması gelecekte muhtemel.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı