Bitcoin

ABD Borsaları Çökerse Bitcoin’de Çökebilir!

Bazı ekonomistler ve son dönemde yapılan çalışmalar ABD borsalarının büyük oranda kayıplar yaşamaya devam ettiğini gösterir nitelikte.

Türkiye ve diğer tüm ülkeler corona virüsünün ekonomik negatif etkisinden büyük oranda etkilendi. Türkiye’de istihdam oranlarının gelecek aylarda uzun süre beklenen seviyelerde olmayacağı tahmin edilirken, diğer ülkelerde de benzer manzaralar var. ABD’de 3 trilyon doları aşan zararların devam ettiği belirtilirken, trilyonlarca dolarlık borsa kayıplarının ise telafi edilmesinin, dev şirketlerin hisselerinin yeniden yükselmesinin pek mümkün olamayabileceği, en azından kısa vadede bu durumun gerçek olmasının beklenmediğinden söz ediliyor.

ABD’nin kısa vadede çok sayıda şirketin zarar etmesinden dolayı birçok şirkete yardım yaptığı bilinirken, ABD borsalarında gelecekte olası büyük bir kriz olması durumunda yüksek riskli yatırımlar arasında yer alan Bitcoin’in değerinin bu sebeple düşebileceği belirtilmekte.

Bunun sebebi olarak ise yatırımcıların ABD borsalarını en güvenilir borsalar haliyle şirketler olarak gördüğü, Bitcoin’i yüksek riskli yatırım olarak gördükleri için psikolojik açıdan bu durumdan etkilenerek Bitcoin almayıp yüksek rakamlarda Bitcoin satabileceklerinden söz ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ah nerede, vah nerede?

Nerede? Bitcoin’de.


Başa dön tuşu