BitcoinHaberlerKripto Para

ABD Borsalarından Önemli Kripto Para Hamlesi: Bitcoin ve Altcoin Endeksleri Listelenecek!

S&P ve Dow Jones, 2021 yılında kripto endeksleri yayınlamayı planlıyor.

Finansal veri sağlayıcısı S&P Global Inc’in bir bölümü olan S&P Dow Jones Indices, New York merkezli kripto para şirketi Lukka ile önümüzdeki yıl içerisinde iş birliği yaparak hisselerinin arasına kripto endekslerini de eklemeyi planlıyor.

Londra merkezli haber ajansı Reuters’ın haberine göre, S&P Dow Jones Indices Endekslerinin Bitcoin’le birlikte 550’nin üzerinde dijital para birimine bağlı olarak yeni endeksler çıkaracağını belirtiyor. Lukka ise bu endekslerin borsada yer bulmasına yardımcı olacak.

Kripto Dünyası Büyüyor

S&P Dow Jones Indices ve Kripto para şirketi Lukka, yeni oluşturulacak olan endekslerin kripto bazlı olmasının yanında bu endekslerin diğer özel endekslerle karşılaştırılabilmesi için kıyaslama araçlarının yer alacağını bildirdi. Ayrıca yatırımcılar düşünülerek, bu varlıkların çalışmasında bir sorun yaşanmaması ve spekülatif piyasalarda risk oranlarının azaltılması amacıyla yatırımcılara daha fazla fiyat verisi sağlanacak.

Son olarak S&P Dow Jones Indices’nin küresel inovasyon ve strateji başkanı Peter Roffman, kripto endüstrisinin yeterince olgunlaştığını ve artık piyasadaki yatırımcılara, güvenilir ve kullanıcı dostu araçlar sunmanın zamanının geldiğini söyledi. Bu iki önemli borsanın kripto endüstrisine girişi, kripto para dünyasının büyük bir gelişmeye adım attığını gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu