Kripto HaberleriHaberlerABD Doları Güne Rekorla Başladı: Herkes Biden'ın Açıklamalarını Bekliyor

ABD Doları Güne Rekorla Başladı: Herkes Biden’ın Açıklamalarını Bekliyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektöründe düşüş yaşanırken küresel sektörde özellikle yabancı para birimlerinin TL üzerindeki değeri artmaya devam ediyor.

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar sonrasında ise ABD dolarının hareketliliği piyasaların açılması ile bugün de devam ediyor.

Piysanın açılması ile birlikte 11,42 TL seviyesinden işlem gören ABD doları, devamındaki saatlerde ise 12,32 TL seviyesine kadar gelerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Avro ise 12.67 TL seviyesinden güne başlarken 13,95 TL seviyesine kadar ulaşarak ABD dolarına rekor konusunda katıldı.

Biden’ın Konuşması Merakla Bekleniyor

Özellikle enflasyon ve faiz konusunda Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar, bu hareketliliğin temel sebebi olarak yorumlanmakta.

Buna rağmen ABD dolarının hareketliliğine bir faktör daha etki etmekte. Küresel piyasalar şimdi ise Joe Biden’ın konuşmalarını bekliyor.

Küresel piyasalarda FED’in beklenenden önce faiz artışına gideceği konuşulmakta ve varlık alımının bir anda kesileceği iddia edilmekte.

Bu da ABD Başkanı Joe Biden’ın bugün yapacağı konuşması ile netleşebilir.

Biden, dün yaptığı açıklamasında FED Başkanı olarak Powell’ı aday göstereceğini vurgulamış ve güven tazelemişti.

Şimdi ise Biden’ın ABD ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunacağı biliniyor. Eğer Biden enflasyona ve faize dair piyasanın beklediği gibi bir açıklama yaparsa ekonomi dünyasında çok fazla değişim olmayabilir.

Buna rağmen beklenmeyen bir açıklamanın yapılması kesinlikle her şeyi değiştirebilir.

Bugünkü açıklamaları takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları