AnalizBitcoin

ABD Enflasyon Verisi Açıklandı, Bitcoin’de Son Durum Ne?

ABD'de enflasyon verisi beklentilerin üzerinde geldi.

Kripto para piyasasında son birkaç gündür düşüş hakimken bugün ABD’den gelen veriler ile bir canlanma görüldü.

ABD enflasyon verileri yıllık bazda %8.5 olarak açıklandı ve yeni bir rekor kırarak 41 yılın zirvesine ulaştı. Önceki yıllık enflasyon verisi %7.9 olurken beklenti ise %8.4 olarak belirlenmişti.

Enflasyonun beklenenden fazla gelmesi Bitcoin’de 500 dolarlık ani bir yükselişi beraberinde getirdi. ABD dolar endeksi ise verilerin açıklanmasından sonra 99.78 seviyelerine kadar geriledi.

ABD Dolar Endeksi

Bitcoin tarafına bakıldığında son 24 saatte 39.200 dolara kadar gerileyen bir fiyat görüyoruz. Son düşüş ile beraber 50 ve 100 günlük hareketli ortalamaların altına düşen Bitcoin, bu tehlikeli bölgeden kurtulmak için 42.000 dolar üzerinde günlük kapanışlar yapması gerekiyor. Özellikle bu seviyelerin üzerine çıkılmadan yatırım yapmanın riskli olduğu ifade ediliyor.

Bitcoin 1 Günlük Grafik – 50 ve 100 MA

Altcoin cephesine baktığımızda ise gün içerisinde tekrar 3000 dolar üzerine çıkan Ethereum’un altcoin pazarı için olumlu bir sinyal verdiğini görüyoruz. Özellikle 3000 dolardaki kritik eşiğin kaybedilmemesi önemli olacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu