Blockchain

ABD Gıda Ve İlaç Dairesi (FDA) Blockchain’i İnceleyecek

ABD Gıda Ve İlaç Dairesi (FDA) yetkilileri gıda güvenilirliğini izlemek için Blockchain teknolojisini yakın takibe alacaklarını açıkladı.

ABD Gıda Ve İlaç Dairesi (FDA) yetkilileri gıda güvenliğini izlemek için Blockchain teknolojisini inceleyeceklerini açıkladı. Yapılan açıklamada Blockchain teknolojisinin ABD Gıda Ve İlaç Dairesi (FDA) için fayda sağlayıp sağlamayacağı konusunda çok ciddi araştırmalar yapılması gerektiği, bu araştırmaların kısa süre içerisinde yapılmasının planlandığı belirtildi.

FDA’nın Blockchain teknolojisini kullanması durumunda özellikle de çok sayıda insanın gıda güvenliği konusunda daha kısa ve daha güvenli şekilde gıda tüketebileceği, konunun FDA tarafından gündeme getirilmesinin ise büyük bir güven vesilesi olacağı ifade edildi.

Gıda üreticilerinin de gelecekte FDA tarafından kullanılması durumunda zincir teknolojisinin diğer gıda şirketleri tarafından da kullanılması mümkün olabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı