binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaABD Hazine Bakanlığı, Kripto Paralar Hakkında Bildiri Yayınladı!

ABD Hazine Bakanlığı, Kripto Paralar Hakkında Bildiri Yayınladı!

ABD Hazine Bakanlığı, kripto paralar hakkında yeni bir rapor yayınladı. Raporda gelecek döneme dair de detaylar yer alıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Hazine Bakanlığı, dijital varlıklar konusunda kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı önlemlerini geliştirme yönündeki niyetini ifade etti.

Bakanlık bugün 2024 “Terör ve Diğer Yasadışı Finansmanla Mücadele Ulusal Stratejisi” stratejisini yayınladı. Belge, yasadışı finansmanla mücadelede önceliklerini özetliyor ve kripto paralar konusunda devam eden çalışmalarını belirtiyor. Bu çalışmalar arasında Bitzlato ve Lazarus gibi bazı borsa ve gruplara yönelik yaptırımlar, Binance ile yapılan anlaşma yer alıyor.

Strateji belgesi dört temel öncelik belirledi: kara para aklamayı önleme düzenlemelerindeki boşlukları kapatmak, daha etkili ve risk odaklı bir çerçeveyi desteklemek, emniyet güçlerinin etkinliğini artırmak ve teknolojik yeniliklerden yararlanmak.

Belge, kripto paralara yönelik mevcut denetim çerçevelerinin güncellenmesinin bu öncelikleri destekleyeceğini öne sürüyor. Bu, kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele için ABD düzenleyici çerçevesine yönelik potansiyel güncellemelerin yanı sıra Mali Eylem Görev Gücü standartlarının küresel olarak uygulanması üzerinde çalışmayı da içerebilir.

İlgili Haber  Fransa, Türkiye'de de Popüler Olan Bu Kripto Para Borsasına Karşı Uyarı Yayınladı!

Belgede şöyle deniyor:

“Mevcut Kara Para Aklama ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele denetim ve uygulama çerçevesinin sanal varlık faaliyetlerine başarılı bir şekilde uygulanması, ABD’nin yeterli denetim ve uygulama kaynaklarını tahsis etmesini ve kamuya açık blockchain verilerinin analizi de dahil olmak üzere yeni teknolojilerle ilgili daha fazla uzmanlık geliştirmek için analistlere, müfettişlere ve düzenleyicilere yönelik teknoloji ve eğitime yatırım yapmaya devam etmesini gerektirmektedir.”

Yapılan basın toplantısı sırasında bir Hazine yetkilisi, Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo ve Terörizm ve Mali İstihbarat Müsteşarı Brian Nelson’ın, bakanlığın belirli kripto konularına ilişkin daha fazla yetki ve gözetim talebini meclis üyeleriyle görüştüğünü açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail