binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaFransa, Türkiye'de de Popüler Olan Bu Kripto Para Borsasına Karşı Uyarı Yayınladı!

Fransa, Türkiye’de de Popüler Olan Bu Kripto Para Borsasına Karşı Uyarı Yayınladı!

Fransa'nın menkul kıymetler düzenleyicisi kurumu, bir kripto para borsasına karşı yeni bir uyarı yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Fransa’nın menkul kıymetler düzenleyicisi Autorité des Marchés Financiers (AMF), kripto para borsası Bybit’e karşı yeni bir uyarı yayınladı. Düzenleyici kurum, müşterileri platformun Fransız müşterilerine hizmet vermeyi aniden durdurma ihtimaline karşı hazırlıklı olmaya çağırdı.

Bugün yayınlanan bir bildiride AMF, Bybit’in bir dijital varlık hizmet sağlayıcısı (DASP) olarak kayıtlı olmadığını ve bu nedenle Fransa’da yasadışı olarak faaliyet gösterdiğini söyledi. Borsa, yetkililer tarafından iddia edilen yasadışı faaliyetleri nedeniyle 20 Mayıs 2022’den bu yana AMF’nin kara listesinde yer alıyor.

İlgili Haber  Son Dakika: Bir Şirket Daha Devasa Miktarda Bitcoin Spot ETF Sahibi Olduğunu Açıkladı!

AMF, yatırımcılara “Para ve Finans Kanunu hükümleri uyarınca, bu platformun web sitesini engellemek için yasal işlem yapma hakkını saklı tuttuğunu” hatırlattı. Ayrıca bireysel yatırımcılara “varlıklarına erişememekten kaçınmak için gerekli tüm önlemleri almalarını” tavsiye etti.

AMF’nin bu uyarısı, Hong Kong’un mali düzenleyicisi tarafından Bybit’e karşı yayınlanan benzer bir uyarıyı tekrarlıyor. Mart ayında Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) Bybit’i şüpheli kripto borsaları listesine eklemiş ve halkı borsanın lisanssız olduğu konusunda uyarmıştı.

Geçen yıl Bybit, düzenleyici baskı nedeniyle Kanada ve Birleşik Krallık’tan çekilmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail