HaberlerKripto Para

ABD Hazine Bakanlığı ve Milli Gelirler Dairesi Kripto Paraları Masaya Yatırıyor

Söz konusu toplantılarda teknolojik gelişmeler, kripto para regülasyonları ve kripto suçları gündem maddeleri arasında.

ABD Hazine Bakanlığı tarafından dün gerçekleştirilen ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in de iştirak ettiği toplantıda kripto paralar masaya yatırıldı. Kripto paraların şu anki durumu, sektördeki gelişmeler ve kripto para düzenlemelerine ilişkin konuların görüşüldüğü toplantıda kripto para piyasasının önde gelen isimleri ve mevzuat uyum uzmanları da hazır bulundu.

Toplantıda sektörle ilgili eksiklikler, güçlükler ve geliştirilmesi gereken yanlar da ele alındı. Kripto paralara olumlu yaklaşımıyla tanınan Hazine Bakanı, Amerika Birleşik Devletleri’nin mevcut sistemi geliştirmeye yönelik önemli adımlar atma ve yenilikçi projeleri destekleme yönü üzerinde durdu.

Dün düzenlenen toplantıya katılan kripto endüstrisi liderleri ve regülasyon uzmanlarının görüşleri de değerlendirildi ve kripto paraların özellikle kara para aklama, çeşitli terör ve suç eylemleri için sık başvurulan bir maşa görevi görmesi de toplantı konuları arasındaydı.

Hazine Bakanlığı görevlileri kripto paraların bahsi geçen suç eylemlerinde kullanılması konusunda asla taviz verilmeyeceğini ifade ettiler. Hazine Bakanı Mnuchin de bu konudaki kararlılıklarını tekrar hatırlattı ve milli güvenlik ve finansal sistemin birliğini sağlamak için teknolojik yeniliklerden yararlanmanın önemli olduğunu ancak aradaki dengenin de mutlaka sağlanması gerektiğini dile getirdi.

Bununla birlikte ABD kripto paraları masaya yatırmaya devam ediyor. Bugün de Milli Gelirler Dairesi yöneticileri bir araya gelecek. Washington’da gerçekleşecek toplantıda regülasyonlar, vergi iadesi konusu ve teknolojik gelişimler masaya yatırılan konular arasında yer alacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu