Kripto HaberleriHaberlerABD Hazine Bakanlığı Yetkilisi Kripto Para Konulu Bir Açıklama Yaptı!

ABD Hazine Bakanlığı Yetkilisi Kripto Para Konulu Bir Açıklama Yaptı!

Takip et

ABD Kongresi, banka dışı kuruluşların stablecoin basmalarına izin vermenin yollarını ararken ABD Hazine Bakanlığı’nın iç maliyeden sorumlu müsteşarı Nellie Liang bir açıklama yayınladı.

ABD Hazine Bakanlığı Yetkilisi, Stablecoin Şirketleri Konusunda Eski Katı Tavrını Yumuşattıklarını Söyledi

Liang, eskiden stablecoin kuruluşlarının banka olarak denetlenmesi gerektiğini düşünen kurumların artık bu düşüncelerinden vazgeçtiğini söyledi.

Liang Pazartesi günü Washington’daki bir Finansal Hizmetler Forumu etkinliğinde yaptığı açıklamada, geçen yıl stablecoinlerin düzenlenmiş bankacılık endüstrisine dahil olmasını tavsiye eden Başkanlık Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun, kripto para firmalarının bu hedefe ulaşma şekli konusunda aşırı katı olmak istemediğini söyledi.

İlgili Haber
ABD Kongresi, Bitcoin ve Kripto Para Madenciliğine Dair Son Araştırmasının Sonuçlarını Açıkladı!

Forumda konuştuktan sonra gazetecilere verdiği demeçte “Bu çerçevede biraz esneklik bulunuyor” dedi ve ekledi: “Bunun ucu açık olması gerekiyordu. Mevcut bankalarla sınırlandırılmaması gerekiyordu.”

Hazine ve çalışma grubundaki diğer düzenleyiciler, tüm stablecoin üreticilerinin tıpkı normal bankalar gibi güvenlik ve sağlamlık açısından düzenlenmesini isterken, mevduat sigortasına sahip olmaları gerekmediğini ve banka holding şirketlerinin yan kuruluşları veya iştirakleri olabileceklerini söyledi.

Liang, önceki amaçlarının stablecoinleri mevduat sigortası konusunda zorunlu tutmak değil bunları bankacılık sistemine dahil etmek olduğunu söyledi.

Liang, dolar gibi varlıklara endekslenerek stabilite için tasarlanan tokenları piyasaya sürenlerin sadece rezervlerinin kalitesi açısından denetlenemeyeceğini, Kongre’den yeni bir düzenleyici yapıya ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Temsilciler Meclisi’nde Konuyla İlgili Bir Yasa Tasarısı Oluşturuluyor

Hazine’nin de dahil olduğu Kongre’deki müzakereler henüz erken aşamalarda olsa da, görüşmelere yakın kişilere göre Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki potansiyel bir yasa tasarısı hem bankalar hem de banka olmayan kuruluşlar için kurallar koyma eğilimi gösteriyor.

Liang, stablecoin üreticileri için “Bunlar para piyasası fonlarından daha fazlası” dedi ve bu nedenle onları da ödeme şirketleri olarak ele alan yeni düzenlemelere ihtiyaç duyduklarını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları