Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiABD Kongresi, Bitcoin ve Kripto Para Madenciliğine Dair Son Araştırmasının Sonuçlarını Açıkladı!

ABD Kongresi, Bitcoin ve Kripto Para Madenciliğine Dair Son Araştırmasının Sonuçlarını Açıkladı!

Takip et

ABD’de yeni bir Kongre araştırması, Bitcoin ve kripto para madenciliği şirketlerinin enerji tüketiminin etkisini ortaya çıkardı.

“ABD’deki Bitcoin Madenciliği Şirketleri Houston Kadar Elektrik Tüketiyor”

The New York Times’ın bildirdiğine göre, Demokratlar tarafından yürütülen soruşturma, ülke çapında önde gelen yedi madencilik firmasının 1.045 megawatt elektrik kullandığını ve bunun 2.3 milyon nüfuslu Houston-Teksas büyüklüğünde bir şehre yetecek kadar olduğunu ortaya koydu.

Şirketlerin çoğunluğunun önümüzdeki yıllarda daha fazla madencilik makinesi eklemeyi planladıklarını belirtmelerinin ardından enerji tüketimlerinin artması muhtemel. Örneğin, Marathon Digital Holdings Şubat ayı itibariyle yaklaşık 33.000 madencilik makinesi işletiyordu ve iki yıl içinde 199.000 makineye ulaşmayı planlıyor.

İlgili Haber
Bitcoin'in Ne Kadar Enerji Tükettiği Açıklandı: Fiyatın Düşüşüyle Dikkat Çeken Değişiklik!

Araştırmaya dahil olan yedi şirketin önümüzdeki yıllarda kümülatif tüketimlerini en az 2.399 megavat artırmayı planladıkları belirtiliyor. Ancak şirketler, devam eden kripto ayı piyasası nedeniyle genişleme planına devam edip etmeyeceklerini belirtmediler.

Demokrat Senatörler Madencilik Şirketlerinin Enerji Tüketimlerini Rapor Etmelerini İstiyor

Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, “Bu sınırlı veriler, kripto madencilerinin önemli ve hızla artan miktarda karbon emisyonuna neden olan büyük enerji kullanıcıları olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

Ayrıca araştırma, kripto para madenciliği şirketlerinin etkisinin Teksas gibi eyaletlerde yaşayanlar için artan elektrik maliyetleriyle sonuçlandığını belirtiyor. Ayrıca, şirketlere ev sahipliği yapan bölgelerdeki elektrik şebekeleri de bölge sakinlerine hizmet vermekte zorlanıyor.

Bu yılın başlarında başlatılan araştırma, madencilik şirketlerini elektrik tüketimlerini düzenli olarak rapor etmeye zorlamak isteyen Demokrat milletvekillerinin girişimlerinin bir parçası. Şirketlerin araştırmanın bir parçası olarak enerji kullanım verilerini sunmuş olmaları da dikkat çekici.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları