Kripto HaberleriHaberlerABD Hazine Bakanlığı'ndan Yeni Kripto Para Açıklaması!

ABD Hazine Bakanlığı’ndan Yeni Kripto Para Açıklaması!

Takip et

ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo Perşembe günü yaptığı açıklamada, Bahamalar merkezli kripto para borsası FTX’in çöküşünün, ABD’nin kripto sektörü için etkili uluslararası düzenlemeler geliştirmek üzere diğer ülkelerle işbirliği yapma ihtiyacına işaret ettiğini söyledi.

“Uluslararası Bir Düzenleme Gerekiyor”

Adeyemo, Reuters NEXT konferansında yatırımcıları, tüketicileri ve finansal istikrarı korumak ve kripto para birimlerinin yasadışı kullanımını engellemek için düzenleyici rejimler kurmanın önemli olduğunu söyledi. Bitcoin borsası FTX ABD merkezli bir firma olmadığı için, çabaların genişletilmesi gerektiğini söyledi.

Adeyemo yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu küresel bir olgu. Bunun anlamı, kripto para birimi gibi yenilikleri değerlendirirken küresel ekonomiyi koruduğumuzdan emin olmamıza yardımcı olacak bir çerçevede düzenleyici bir rejim tasarlamak için uluslararası ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışmamız gerekecek.”

İlgili Haber
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da Dün Kripto Paralar Hakkında Konuşmuştu

Kısa bir süre önce ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da kripto paralar hakkında konuşmuştu.

Yellen, New York Times DealBook tarafından düzenlenen bir etkinlikte, kripto varlıklarının yeterli müşteri korumasına sahip olmasını sağlamanın önemli olduğunu söylemişti.

Yellen, “şüpheciydim ve oldukça şüpheci olmaya devam ediyorum” dedi.

Özellikle sınır ötesi işlemlerin maliyetini düşürebilecek ve finansal kapsayıcılığı geliştirmeye yardımcı olabilecek finansal yeniliklere açık kalmanın önemli olduğunu, ancak son gelişmelerin bununla ilgili olmadığını söyledi:

“Bence son birkaç haftadır yaşadığımız her şey, ama daha önce de, bunun gerçekten yeterli düzenlemeye sahip olması gereken bir sektör olduğunu söylüyor. Ve düzenlemeler yeterli değil.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları