HaberlerKripto Para

ABD Hazinesi: “Ülkeler Dijital Para veya Bitcoin Kullanarak ABD Yaptırımlarından Kaçamaz”

Ülkeler ABD'nin yaptırımlarından kurtulmak için kripto para birimlerine yönelmeli mi?

ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo, CNBC muhabiri Hadley Gamble ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda Rusya’nın dijital Ruble’si gibi CBDC’lerin ABD yaptırımları için bir tehdit oluşturmadığını söyledi.

Dünyadaki çeşitli ülkelerin merkez bankalarının CBDC’ler üzerinde çalışmalar yaptığını belirten Bakan Yardımcısı Adeyemo, CBDC’lerin ülkelerin ABD yaptırımlarından kaçınmasına yardımcı olmayacağını çünkü küresel ekonominin “birbirine bağlı” olduğunu ifade etti.

“Dijital ruble veya başka dijital para birimleri devreye girse bile, küresel ekonomi hala birbirine bağlı olduğu için ABD yaptırımlarının ülkelerin ekonomilerini etkilemesi için hala bir alan olacağına inanıyoruz.”

Ülkeler CBDC çalışması yapsa da birçok Rus ve yabancı şirketin ABD’li şirketler ile ABD Doları üzerinden iş yaptığını vurgulayan Adeyemo, ABD ekonomisinin dünyanın en büyük ekonomisi olmaya devam edeceğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Rus Oligark Oleg Deripaska, Rus hükümetinin ABD yaptırımlarından kaçınmak ve ABD Dolarını zayıflatmak için Bitcoin’i benimsemesi gerektiğini söylemişti.

Kripto Para Birimleri Doları Geçemeyecek!

Ayedemo, kripto para birimlerinin dünyada hem ülkeler hem de insanlar ölçeğinde benimsenmesinin arttığını kabul ettiğini ancak kripto paraların ABD Dolarının dünyadaki baskın para birimi olmaya devam edeceğini savundu.

“Bildiğimiz şeylerden biri, dijital varlıkların ekonomi için birçok yönden bir fırsat sunduğu, ancak bunun yanında potansiyel olarak zorluklar da sunuyor.

Doların dünyadaki konumunu yönlendirecek olan şey, ABD’nin ekonomik yatırımlar konusunda verdiği kararlardır. Ekonomimiz büyümesi küresel ekonominin büyümesi için de  bir fırsat ve bu gerçekleştiğinde dolar dünyada baskın para birimi olmaya devam edecek.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
İsim

Günün sonunda hepiniz benimseyeceksiniz

Anonim

Sen kimsin amerika


Başa dön tuşu