Bitcoin

ABD Kongre Üyesi: “Bitcoin Burada ve Hiçbir Yere Gitmeyecek”

ABD Kongre üyesi Ro Khanna, Bitcoin'in artık kalıcı olduğunu belirterek eleştiriler için çözümler üretilmesi gerektiğini söyledi.

Kripto para gazetecisi Laura Shin’in sorularını yanıtlayan ABD Kongre üyesi Ro Khanna, Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Bitcoin’i Eleştirmek Yerine Çözüm Önerilerinde Bulunmalıyız”

Bitcoin’in yüksek miktarda enerji kullandığı için eleştiri almasıyla ilgili Khanna şunları söyledi:

“Bitcoin’in yüksek enerji kullanma meselesi ve kömür madenlerinden elde edilen enerjiyi kullanmasıyla ilgili çok fazla eleştiri duyuyorum. Bildiğim kadarıyla BTC yaklaşık olarak 1 trilyon dolarlık bir varlık. 1 trilyon dolar değere sahip olan her şey enerji harcayacaktır, bu bariz bir şey. Asıl mesele BTC’yi nasıl daha çevreci hale getireceğimizdir.

Bu konuda örneğin madencilik tesislerinin, elektrik kullanımının yüksek olmadığı saatlerde çalışmasına izin verebiliriz. Bunu yapmaları için madencilik şirketlerine vergi teşviki uygulayabiliriz. Yenilenebilir enerji kullanımını teşvik edebiliriz. Teksas’ta mevcut durumda çok kullanılmayan rüzgar enerjisini teşvik edebiliriz.

Bitcoin burada kalıcı ve hiçbir yere gitmeyecek. Bu yüzden enerji kullanımı ile ilgili eleştiri yapmaktan çok bu konuyla ilgili yenilikçi çözümler üretmeliyiz.”

Blockchain teknolojisini desteklediğini söyleyen Khanna, bu teknolojinin çok sayıda faydası olduğunu ve ayrıca iş fırsatları yarattığını belirtti.

Bununla birlikte Kongre üyesi, kripto paraların getirdiği faydalardan yararlanmak için ABD hükümetinin kendisine ait bir CBDC’yi piyasaya sürmesini destekleyeceğini söyledi.

“Washington’da Bir Kripto Para Masası Kurmak İçin Çabalıyorum”

Buna ek olarak Khanna, dijital varlıkların regülasyonu için daha net kurallar koyulmasını istedi:

“Kripto paralar, menkul kıymet olarak değerlendirilseler bile diğer varlıklar ile aynı şekilde düzenlenemezler.

Şu anda kripto para topluluğundan geri bildirim alarak ABD’nin kripto politikasını tartışmak için Washington’da bir kripto para masası oluşturmak amacıyla çalışıyorum.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Tebrikler sana senetor katıliyoru


Başa dön tuşu