binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiABD Kongre Üyesi CBDC'yi Engellemek İstiyor: Bazı Sıkıntılara Sebep Olabilir

ABD Kongre Üyesi CBDC’yi Engellemek İstiyor: Bazı Sıkıntılara Sebep Olabilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika Birleşik Devletleri’nde seçilmiş kongre üyesi Tom Emmer, Merkez Bankası FED’in dijital parayı (CBDC) piyasaya sürmesini engellemek için bir yasa tasarısı hazırladı.

Emmer bugün Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda CBDC Gözetim Karşıtı Devlet Yasası adlı tasarısını halka açık olarak yayınladı. Kongre üyesi amacını ise “Amerikan vatandaşlarının maddi mahremiyetini korumak” olarak açıkladı.

“Doların dijital versiyonu, ülkemizin bireysel egemenlik ve serbest piyasa gücü gibi konularda tökezlemesine neden olabilir. Bu düzenlemeyi yapmazsak devlet organları tarafından tehlikeli bir gözetleme aracı devreye girebilir.”

ABD’li senatörün hazırladığı tasarı, devletin ekonomi ve vatandaşların varlığını kontrol etmek için CBDC kullanmasını engellemeyi amaçlıyor. Tasarıya göre ayrıca FED kafasına göre dijital dolar arzını kontrol etmeyecek.

“Teknoloji Alanında Liderliğimizi Korumalıyız”

Kongre Üyesi Emmer regülasyon konusunda da konuştu. Emmer ABD’nin tekonlojideki lider konumuna sıkı düzenleme ile değil serbestlikle ulaştığına dikkat çekti.

Tasarı meclisten geçtiği takdirde FED’in dijital dolar projesi büyük zarar görecek. Amerikan hükümeti dijital para birimi ile birlikte kriptoya bir altetnatif oluşturmak istiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail