HaberlerLibra

ABD Kongresi: Facebook Libra Durdurulmalı, 30 Kişilik Avukat Grubu İle İnceleyeceğiz!

ABD Kongresi kripto para Libra hakkında yeni bir açıklama yaptı.

ABD Kongresi 30 kişilik avukat grubu ile birlikte Facebook Libra’yı inceleyecek olduklarını ve Libra gibi kripto para birimleri için gelecekte neler yapılması ve nasıl yasal önlemler alınması gerektiğini konuşacak olduklarını açıkladı. Washington D.C’den yapılan resmi açıklamada kripto paralar ile ilgili olarak herhangi bir endişesi olmayan ABD Kongresi’nin Libra gibi kripto paralar için ise endişeli olduğu, gerekirse Facebook tarafından Libra’nın durdurulması ve kendilerinden gelecek yanıtı beklemeleri gerektiğini açıkladı.

2 milyara dayanan kullanıcı ve aktif bilinirlik sayısı ile Facebook’un potansiyel bir risk yarattığını ifade eden ABD Kongresi üyeleri, 30 kişilik avukatlık grubunun vereceği Libra ile ilgili kararlar sonucunda Facebook’un adım atabileceğini ancak o zamana kadar Libra projesini durdurması gerektiğini hatırlattı.

Kongre, istemesi durumunda Facebook’un faaliyetlerini bile ‘ulusal güvenlik’ nedeniyle engellemeye yönelik adımlar atabilecek güçte. ABD Başkanı Donald Trump’ın yetkilerini kullanarak Facebook’u kapatması mümkün değil ancak bunu dolaylı olarak yapabilecek bir güçten söz ediliyor.

Görünüşte Libra herhangi bir tehdit içermiyor gibi görünse de büyük tehditler içeriyor ve bu konuda bazı yasal adımlar atılması dünyadaki her bir birey için çok önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu