Kripto Para

ABD Kongresi Üyeleri SEC’e Kripto Paralar ile İlgili Bir Mektup Gönderdi! Mektubun İçeriği Ne?

ABD Kongresi'nin sekiz üyesinin SEC başkanı Gary Gensler'a kripto paralar ile ilgili bir mektup gönderdiği öğrenildi.

8 Kongre üyesi, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’a, kripto para şirketlerine uyguladıkları politikalar hakkına mektup gönderdi.

Kongre üyeleri SEC’in soruşturma departmanlarını kötüye kullandığını ima ediyor.

“SEC’in Blockchain ve Kripto Para Şirketlerine Yaptığı İncelemeler Görevin Kötüye Kullanımıdır”

Blockchain Caucus ekibinden 8 Kongre üyesi, söz konusu mektubu 16 Mart tarihinde gönderdi. SEC’in kripto para endüstrisine uyguladığı incelemelerin hatalı olduğunu düşünen gruba Kongre üyesi Tom Emmer öncülük etti.

Emmer, Twitter üzerinden paylaştığı gönderisinde konuyla ilgili şunları söyledi:

“SEC başkanı Gary Gensler’ın kripto para topluluğuna yönelttiği bilgi raporlama ‘isteklerinin’ aşırı meşakkatli olduğuna ve çok da gönüllü bir şekilde yapılmadığına, bu yüzden yeniliklere engel olduğuna dair çok sayıda kripto para ve Blockchain şirketlerinden ofisime başvuru oldu.”

Mektubun İçeriğinde Neler Var?

Kongre üyelerinin Gensler’a gönderdiği mektupta ise şu ibareler bulundu:

“Son zamanlarda İcra İdaresi’nin soruşturma işlevlerini düzenlemeye tabii olmayan kripto para ve Blockchain endüstrisi katılımcılarına karşı Komisyon’un soruşturma başlatma standartlarına uygun olmayacak bir şekilde kullanıldığına dair bir trend bulunduğu gözleniyor.”

Emmer’ın ofisi, hangi kripto para ve Blockchain şirketlerinin SEC’in bu tür bir baskısı altında olduğuna yönelik soruya ise cevap vermedi.

Gary Gensler, geçtiğimiz sene başında mevcut görevine başladığından bu yana kripto para endüstrisine yönelik düşmanca tavırlarıyla dikkat çekiyor.

Gensler kısa bir süre önce Temsilciler Meclisi’ndeki Demokrat isimlere yaptığı özel sunumunda, çoğu kripto paranın menkul kıymet olduğunu ve bu coinleri listeleyen borsalar ile birlikte kendilerinin yetki alanına girdiklerini açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu