Kripto HaberleriBitcoinABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin (BTC) Yüzünden Dava Edildi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin (BTC) Yüzünden Dava Edildi!

Takip et

Kripto para sektörüne merhem olabilecek bir karar beklenirken ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bunu bir kere daha reddetti.

Vadeli işlem sözleşmesi tabanlı Bitcoin ETF’i onay alırken spot tabanlı Bitcoin ETF’inin onay almaması, başvuruyu yapan Grayscale tarafından eleştirildi.

Grayscale daha önce bununla ilgili sert bir uyarıda bulunmuştu ve beklenen oldu.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! SEC, Bitcoin ETF'ini Reddetti!

Grayscale, SEC’i Dava Etti

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, konu hakkında yaptığı açıklamada SEC’e dava açtıklarını vurguladı.

Grayscale yaptığı başvuruda ve oluşturduğu dava dilekçesinde SEC’nin bu emrinin incelenmesi gerektiğini ifade etti. Yatırım şirketi daha önce de bunu vurgulamıştı ancak kimse bu kadar hızlı bir cevap beklemiyordu.

Grayscale CEO’su konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Grayscale, SEC’nin yatırımcıların korunması gerektiği görüşünü savunuyor ve tam olarak bu sebeple SEC’nin spot Bitcoin ETF’inin ABD piyasalarına girmesini engelleme kararına anlam veremiyor. “

Grayscale şu an için piyasadaki diğer spot ETF ürünleri ile kıyaslama yapılarak Bitcoin ETF’inin neden kabul edilmediğini sorgulayacak ve mahkemede sorgulatacak.

Eğer SEC’e karşı bir zafer elde edilirse bu yeni bir boğa koşusu için zemin oluşturacaktır ancak davanın en az 2 yıl sürmesi beklenebilir.

Bitcoin ETF’i daha önce boğa koşusunu getirmişti ve bu sebeple yeni ETF ürününe de bel bağlayan çok fazla yatırımcı oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları