BitcoinHaberlerBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sıcak Gelişme! SEC, Bitcoin ETF’ini Reddetti!

SEC ETF konusundaki kararını açıkladı.

Uzun süredir beklenen Bitcoin Spot borsa yatırım fonuna (ETF) ilişkin karar açıklandı. SEC daha önceki kararından dönmeyerek, spot Bitcoin ETF’sine onay vermediğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin vadeli işlemlerine ilişkin ETF’nin ABD borsalarında işlem görmeye başlaması, yatırımcıların spot ETF’ye ilişkin umutlarını yeşertmişti.

Ne yazık ki SEC incelediği VanEck Spot ETF başvurusunun kurallara uygun olmadığına karar verdi.

Bitcoin’in fiyat hareketine baktığımızda içeriden bilgi alanların bunu çok önceden fiyatladığını gözlemliyoruz. Bu haber sonrası 68.000$ seviyelerinden gelen sert satışında da nedeni öğrenilmiş oldu.

SEC kararını 51 sayfada açıkladı. İlk gelen bilgilere göre Komisyon, ret gerekçesini Borsa Yasası Bölüm 6(b)(5)’in gereklilikleriyle, özellikle de ulusal menkul kıymetler borsasının kuralları, “dolandırıcılık ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek” ve “yatırımcıları ve kamu çıkarlarını korumak” maddelerine dayandırdı.

Daha fazla detaya ulaştığımız takdirde aktaracağız. Son dakika gelişmelerini kaçırmamak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu