Bitcoin

ABD Piyasasında Yaşanan Düşüş Bitcoin’e Kazandırıyor

Menkul kıymetler düşüyor...

Bu gün 20 kadar kripto para; ABD borsalarının açılması ile birlikte artış göstermeye başladı. Bu durumun en önemli nedeni ise Bitcoin’in direnç gösterdiği 8.000 $ seviyesine yaklaşmış olmasıydı. Bitcoin son dönemde stabil bir şekilde ilerlemeye devam ediyordu ancak bu gün itibari ile ilerlemesini dirençten kurtararak %2 artış gösterdi. Madeni para karşısında ise %4 değerlendi.

Kripto Paralar Yükseliyor

Kripto para piyasasının bu günkü verilerine bakıldığında ETH yani Ether; 26,4 milyon dolar işlem hacmi ve 256 dolarlık fiyatı ile şu anda piyasada en fazla işlem gören ikinci kripto para birimi olarak dikkat çekiyor. Hemen ardından pazarda yine büyük bir işlem hacmine sahip olan XRP yani Ripple geliyor.

ETH 24 saatlik dilim içerisinde en fazla artış gösteren kripto paralardan birisi. %5.12 oranında artış ile 256 $ olmuş durumda. Madeni paralar karşısında elde ettiği değer ise %2.8 oranında seyrediyor.

Şu anda ilk 20 içerisinde yer alan bütün sanal paralarda değerlenme söz konusu ve bu %7 oranında ölçülüyor. Bu durum bütün kripto paralar üzerinde etki yaratıyor ve şu anda tüm sanal paralar için %3 artış olduğunu söylemek mümkün. Kripto para hacminin ise 261 milyar $ olduğu görülüyor.

Kripto Kışı Bitti Mi?

Kripto paralar uzun süredir dirençlerini kıramıyorlardı ancak ABD tarafından gelen veriler eksi yönlü olduğu için şu anda sanal paralar bu durumdan yararlanıyor gibi görünüyor.  ABD tarafından gelen verilerde S&P 500 %0.01, Nasdaq %0.2 değer kaybetti. Yapılan araştırmalara göre genellikle ABD borsaları düşüş eğiliminde olduğu zaman kripto para piyasası yükseliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu