BitcoinHaberlerKripto Para

ABD Senatörü Cynthia Lummis’ten FED’e Bitcoin Çağrısı!

Bitcoin destekçisi Lummis, FED'in Bitcoin almasının harika bir fikir olduğunu söyledi.

Bitcoin ve kripto para birimlerine verdiği destek ile bilinen Cumhuriyetçi senatör Cynthia Lummis, FED’in Bitcoin satın almasının harika bir fikir olacağını söyledi.

Dün Orrin G. Hatch Vakfı tarafından düzenlenen bir panelde konuşan Wyoming eyaleti senatörü Lummis, Bitcoin dijital altın olduğuna ve arzının 21 milyon ile sınırlı olduğuna vurgu yaptı.

FED’in Bitcoin Alması Harika Bir Fikir!

“FED, 40 milyar doların üzerinde döviz rezervine sahip. Bu nedenle FED’in Bitcoin satın alması dürüst olmak gerekirse harika bir fikir olacaktır.”

Cynthia Lummis, panele ev sahipliği yapan moderatör Matt Sandgren’in sorduğu soruya şu şekilde cevap verdi:

“Yasal ve düzenleyici bir çerçeve olduğunda, FED’in Bitcoin alması çok mantıklı olacaktır.

Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısı onu zamanla daha yaygın hale getirecek ve bence Bitcoin FED’in bilançosunda bulundurması gereken bir şey olacak.”

Lummis’in katıldığı panelde yer alan FED’in denetimden sorumlu eski başkan yardımcısı Randal Quarles ise Lummis ile aynı fikirde olmadığını, “FED’in yakın zamanda bilançosuna Bitcoin ekleyeceğini düşünmediğini belirtti.

Lummis, son olarak geleneksel bankaların eninde sonunda Bitcoin ve diğer dijital varlıkları entegre edeceklerine ve bünyelerinde kripto para bölümleri kuracaklarına inandıklarını da sözlerine ekledi.

Lummis’in Bitcoin Yaklaşımı!

Her fırsatta Bitcoin’e ve kripto paralara olan desteğini gösteren senatör Cynthia Lummi, ilk kez Bitcoin kelimesini 2013 yılında kızı ve damadından duyduğunu söylüyor.

Sonrasında kripto sektörünün en koyu destekleyicilerinden biri haline gelen Lummis, ilk Bitcoin alımını 2013 yılında, 330 dolar seviyelerinden yaptığını ve yatırımlarına da devam ettiğini açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu