Bitcoin

ABD Tarafından Onaylanacak İlk Bitcoin ETF’i Belli Olmuş Olabilir

Valkyrie'nin Bitcoin ETF'i, SEC tarafından onaylanabilir.

Kurumsal yatırımcıların direkt olarak BTC’nin fiyat hareketlerine BTC almadan maruz kalmasını sağlayacak kurumsal ürün arayışı, Bitcoin ETF onayı ile son bulabilir.

Bitcoin ETF’i, kripto para yatırımcılarının uzun süreden beri beklediği bir haber olsa da ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC, bu konuda ayak diretmeyi sürdürüyor.

SEC, 2019 yılından beri onlarca ETF başvurusunu reddetti ve 2021 yılında gelenleri de bekletiyor.

Bitcoin ETF Kabulü Yakın

SEC’nin bu kararları ise eninde sonunda bir olumlu haber ile devam etmek zorunda kalacak. SEC özellikle Bitcoin’in manipülatif bir varlık olduğunu ve volatil fiyat hareketleri nedeniyle endişe yaşattığını vurgulamaktaydı.

BTC bu konuda geçtiğimiz yıllara göre büyük değişimler yaşadı ve SEC bunların karşısında karar değiştirmek zorunda kalabilir.

Aslında Bitcoin ETF’leri ile ilgili ilk haber, Eric Balchunas’tan geldi. Bloomberg’in ETF analistlerinden olan Eric Balchunas, SEC’nin ekim veya kasım ayı gibi ilk Bitcoin ETF onayı verebileceğini vurguladı.

Bu kararın devamında ise hangi şirketin bu onaya daha yakın olabileceği vurgulandı. Valkyrie’nin ETF başvurusu bu konuda diğer şirketlerden bir adım önde olabilir.

Valkyrie aslında mart ayında fiziksel teminatlı Bitcoin ETF başvurusu da yaptı ancak şu an için diğer başvurunun daha önemli olduğu söylenebilir.

İki ay önce normal bir BTC ETF başvurusu yapan Valkyrie, bu konuda 2021 yılında ilk adımı atanlardan birisi ve aslında tam olarak bu sebeple öne çıkıyor. SEC’nin Bitcoin ETF’ini kabul etmesi ise işleri tamamen değiştirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu