binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'de Aylar Sonra Bir Bitcoin Spot ETF Daha Piyasaya Sürüldü! Bu, Diğerlerinden...

ABD’de Aylar Sonra Bir Bitcoin Spot ETF Daha Piyasaya Sürüldü! Bu, Diğerlerinden Farklı

ABD'de Ocak ayında onaylanan on Bitcoin Spot ETF'sinin ardından yeni bir altcoin daha listelendi. İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika Birleşik Devletleri, bünyesine bir spot Bitcoin ETF’si daha ekleyerek toplamda on bir ETF’ye ulaştı. Bu, ilk on spot BTC ETF’sinin piyasaya sürülmesinden iki aydan fazla bir süre sonra gerçekleşti.

Listeye en son eklenen varlık yöneticisi Hashdex’in Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si, 2022’den bu yana New York Borsası’nda DEFI kısaltması altında vadeli işlemlere dayalı bir fon olarak işlem görmekteydi. Fon şimdi yeniden adlandırıldı ve spot Bitcoin fonu olarak faaliyet gösteren Hashdex Bitcoin ETF’ye dönüştürüldü.

Hashdex, diğer spot Bitcoin ETF’lerinden farklı olarak, DEFI’nin fon varlıklarının %5’ine kadarını CME’de işlem gören BTC vadeli işlem sözleşmelerinde tutabileceğini bir basın açıklamasıyla duyurdu. Açıklamaya göre bu vadeli işlem tahsisi, DEFI’nin BTC fiyatını zaman içinde daha doğru bir şekilde takip etmesini ve daha öngörülebilir bir fon oluşturma/geri alma süreci sağlamasını mümkün kılacak.

İlgili Haber  Analist il Capo, Bitcoin'de Yaşanan Son Yükseliş Hareketlerinin Ardından Sessizliğini Bozdu

Bu yaklaşım ETF’ler için yeni değil. Aslında, şirkete göre çoğu S&P 500 ETF’si benzer bir strateji kullanıyor. DEFI şu anda 5.500 BTC ve mütevazı sayıda vadeli işlem sözleşmesi bulunduruyor. Fonun gider oranı %0.90 ile Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) %1.50’sinden daha düşük, ancak diğer dokuz spot üründen daha yüksek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail