binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiABD'de Beklenenden Zayıf Gelen İstihdam Verileri Ne Anlama Geliyor? Faiz İndirimi Gelecek...

ABD’de Beklenenden Zayıf Gelen İstihdam Verileri Ne Anlama Geliyor? Faiz İndirimi Gelecek Mi?

FED'in faizleri sabit bırakma kararının ardından beklenenden zayıf gelen ekonomik veriler ne anlama geliyor? Faiz indirimi yolda mı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Fitch Ratings analistlerinden Olu Sonola’nın notuna göre, ABD Merkez Bankası (FED) ABD faiz oranlarında acil bir değişiklik yapmaktan kaçınacak. Bu durum, Nisan ayı için beklenenden düşük gelen istihdam rakamlarına bir yanıt olarak ortaya çıktı.

Sonola, FED’in ABD istihdam piyasasının soğuma işaretleri gösterdiğinden emin olabilmesi için daha fazla kanıta ihtiyaç duyacağını öne sürüyor. Sonola, “Bir an önce faiz indirimine gidilmesini bekleyenler için istihdam artışındaki bu yavaşlama iyi bir haber” diyor.

İlgili Haber  Popüler Altcoinin Geliştiricileri, İki Yeni Token Daha Çıkaracaklarını Duyurdu! Farming de Başlatılacak

Ancak Sonola, tek bir aylık veriye dayanarak sonuca varılmaması konusunda uyarıda bulunuyor. “Bir ay bir trend oluşturmaz, dolayısıyla FED’in (daha erken) faiz indirimlerini tekrar devreye sokmak için muhtemelen birkaç ay daha bu tür bir ılımlılık ve daha iyi enflasyon rakamları görmesi gerekecektir” diye ekliyor.

FED, geçtiğimiz Çarşamba günü tamamladığı toplantısının ardından yaptığı açıklamada faizleri beklendiği üzere sabit bırakma kararı almıştı. Bununla birlikte karar sonrası Jerome Powell’ın yaptığı basın toplantısında ‘güvercin’ olarak nitelendirilebilecek bir konuşma yapması dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail