binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'de Bitcoin Tutan Şirketler İçin Yeni Kurallar Kabul Edildi - Michael Saylor'a...

ABD’de Bitcoin Tutan Şirketler İçin Yeni Kurallar Kabul Edildi – Michael Saylor’a Göre BTC İçin Olumlu!

Bitcoin tutan şirketlere yeni kurallar öneren düzenlemeler ABD Finansal Muhasebe Standartları Kurulu (FASB) tarafından kabul edildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD muhasebe standart belirleyicileri, 2025 yılından itibaren şirketlerin kripto para varlıklarının gerçeğe uygun değerini rapor etmelerine olanak tanıyacak yeni kuralları onayladı.

Yeni kuralların, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin işletmeler için bir hazine varlığı olarak şeffaflığını ve çekiciliğini arttırması bekleniyor.

Şu anda, kripto para sahibi olan veya yatırım yapan şirketler, çoğu kriptoyu maddi olmayan bir varlık olarak ele alan bir uygulama kılavuzunu takip etmek zorundalar; bu, yalnızca varlıklarının tarihsel maliyetini kaydedebilecekleri ve fiyat düşerse değeri düşebilecekleri anlamına geliyor. Bu muhasebe yöntemi, genellikle volatil olan ve bir düşüşten sonra hızla toparlanabilen kripto varlıkların gerçek piyasa değerini yansıtmıyor.

Çarşamba günü Finansal Muhasebe Standartları Kurulu (FASB) tarafından oybirliğiyle kabul edilen yeni kurallara göre, şirketler kripto varlıklarını, bir varlığın en güncel değerini yakalayan bir ölçüm olan gerçeğe uygun değer üzerinden raporlamak zorunda kalacak.

İlgili Haber  Son Dakika: ARK Invest, Spot Ethereum ETF Başvurusunda Bulundu!

Bu, şirketlerin kripto varlıklarının değerindeki hem artışları hem de düşüşleri tanımasına ve yatırımcılara ve düzenleyicilere daha uygun bilgiler sağlamasına olanak tanıyacak.

Yeni kurallar, standardın kapsamı dışında tutulan wrapped tokenler hariç olmak üzere tüm kripto varlık türleri için geçerli olacak.

FASB, yeni kuralların 2025’ten itibaren yürürlüğe gireceğini, ancak şirketlerin bunları erken uygulama seçeneğine sahip olacağını kararlaştırdı. Kurul, kripto piyasasını izlemeye devam edeceğini ve gerekirse ek önlemler alacağını söyledi.

Gelişmenin ardından MicroStrategy kurucusu Michael Saylor, gelişmenin olumlu olduğunu belirten şu Tweet’i attı:

“Gerçeğe uygun değer muhasebesi Bitcoin’e geliyor. FASB muhasebe kurallarında yapılan bu güncelleme, BTC’nin bir hazine varlığı olarak kurumsal olarak benimsenmesinin önündeki büyük bir engeli ortadan kaldırıyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail