Kripto HaberleriBitcoinABD'de Kripto Paraları Etkileyecek Kritik Veri Açıklanacak: İşte Saati ve Olası Etkisi!

ABD’de Kripto Paraları Etkileyecek Kritik Veri Açıklanacak: İşte Saati ve Olası Etkisi!

Takip et

Bitcoin ve kripto paralar, dünyanın en büyük ekonomisinin ikinci çeyrekte muhtemelen bir resesyondan kıl payı kurtulduğunu gösterecek olan GSYİH verilerini bekliyor.

ABD’de GSYİH Verileri TSİ 15:30’da Açıklanacak

FXStreet’e göre, ABD Ekonomik Analiz Bürosu’nun TSİ 15:30’da açıklayacağı ikinci çeyrek gayrisafi yurtiçi hasılaya ilişkin ilk verinin, ekonominin ilk çeyrekteki %1.6’lık daralmadan toparlanarak yıllık bazda %0.5 oranında büyüdüğünü göstermesi bekleniyor.

Veriler, ABD’de son 40 yılın en yüksek seviyesine ulaşan enflasyonun yol açtığı hasarı ortaya koyması ve piyasalara volatilite getirebilecek olması açısından büyük önem taşıyor.

İlgili Haber
FED Başkanı Jerome Powell, Faiz Artırımı Kararının Ardından Konuştu! İşte Detaylar

GSYH ve enflasyon gibi büyük veri açıklamaları, merkez bankasının Çarşamba günü ileriye dönük yönlendirmekten kaçınması ve gelecekteki politika hamlelerini nihai olarak verilere bağlı hale getirmesiyle piyasayı her zamankinden daha hareketlendirir hale geldi.

FED, ileriye dönük yönlendirmeyi “merkez bankalarının para politikasının gelecekteki olası seyri hakkında kamuoyuna iletişim sağlamak için kullandıkları bir araç” olarak tanımlıyor.

İlgili Haber
Son Dakika! FED Faiz Kararını Açıkladı: İşte Bitcoin ve Altcoinlerin İlk Tepkisi!

GSYH’nin beklenmedik bir şekilde üst üste iki çeyrek daralarak teknik bir resesyonu teyit etmesi halinde, Bitcoin de dahil olmak üzere riskli varlıklar yükselişe geçebilir.

Resesyon, yatırımcıların daha yavaş faiz oranı artışları ve para arzı üzerindeki kısıtlamaların nihai olarak gevşetilmesi beklentilerini destekleyecektir.

Popüler GoldFix & Bitcoin haber bülteni ve podcast’inin yazarı VBL, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Powell ‘veriye bağlı’ deyip duruyor, bu da resesyondan endişe ettiklerinin bir işareti ve eğer resesyon ortaya çıkarsa faiz artırımlarını veya QT’yi (niceliksel sıkılaştırma veya bilanço küçültme) geri çekebilirler.

GSYİH bu hafta açıklanacak. Eğer GSYİH negatif ya da çok zayıf gelirse, hisse senetleri gerçekten de ralli yapabilir. Bu bir resesyon sinyali olacak, FED çok fazla konuşmayacak ve hisse senetleri FED konuşana kadar yükselebilir.”

Bitcoin fiyatı da genel olarak hisse senetlerine paralel hareket ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları