coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD'de Kurumsal Yatırımcılara Kripto Paralar Soruldu: Ne Kadarı Kriptoya Yatırım Yapacak?

ABD’de Kurumsal Yatırımcılara Kripto Paralar Soruldu: Ne Kadarı Kriptoya Yatırım Yapacak?

JPMorgan'ın yaptığı bir ankette, büyük kurumsal yatırımcıların kripto paralara yaklaşımına dair ilgi çekici bilgiler edinildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD piyasasında ilk spot Bitcoin (BTC) ETF’lerin piyasaya sürülmesine rağmen, JPMorgan tarafından yapılan yeni bir anket, kurumsal yatırımcıların çoğunun kripto ticaretine kaynak ayırmak için acil bir planları olmadığını ortaya koyuyor.

Bankanın 4.000’den fazla kurumsal yatırımcı ile yapılan görüşmeleri içeren yıllık e-ticaret anketi, ankete katılan yatırımcıların %78’inin kripto veya dijital para ticareti yapmayı planlamadığını ortaya koydu. Yatırımcıların yalnızca %12’si önümüzdeki beş yıl içinde işlem yapmayı planlıyor.

Önceki yıllara ait anket sonuçları daha yüksek bir benimseme beklentisine işaret ettiğinden, bu durum varlık sınıfı için şaşırtıcı bir değişime işaret ediyor. 2023 yılında katılımcıların %72’si kripto veya dijital para ticareti yapma planlarının olmadığını belirtmişti.

Blockchain teknolojisi bir zamanlar dönüşüm yaşatan bir teknoloji olarak görülürken, katılımcıların %61’i yapay zeka ve makine öğreniminin önümüzdeki üç yıl içinde ticaretin geleceğini şekillendirmede en etkili olacağını öngörüyor. Bu, geçen yıldan bu yana önem sıralamasında %8’lik bir artışı temsil ediyor. Bu arada, blockchain ve dağıtık defter teknolojisinin önemi 2024 yılında %12’den %7’ye düştü.

İlgili Haber  Ethereum Spot ETF'ler Onaylanınca ETH Fiyatı Nasıl Etkilenecek? JPMorgan ve 2 Analistten Tahminler Geldi

Ancak anket, kripto piyasasıyla aktif olarak ilgilenen yatırımcıların sayısında hafif bir artış olduğunu ortaya koydu. Ankete katılanların yüzde dokuzu şu anda kripto veya dijital para ticareti yaptıklarını bildirdi; bu oran 2023’te yüzde sekize kıyasla hafif bir artış gösterdi.

Yatırımcıların 2024 yılında piyasalar üzerinde en fazla etkiye sahip olacağını tahmin ettikleri olaylara gelince, %27’si enflasyonun en büyük etkiye sahip olacağına inanırken, bunu ABD seçimlerinin en büyük etkiye sahip olacağına inanan %20 takip ediyor. Resesyon riski 2023’teki %30 seviyesinden %18’e geriledi.

Yatırımcılar ayrıca 2024’ün piyasalar için volatil bir yıl olacağını öngörüyor. Katılımcıların %28’i volatil piyasaların günlük ticarette karşılaşacakları en büyük zorluk olacağını öngörürken, bunu likidite mevcudiyeti ve iş akışı verimliliği takip ediyor. Likidite mevcudiyetinin önemi 2024 yılında %22’den %24’e yükseldi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail