BitcoinHaberler

ABD’de Vatandaşların Bitcoin Yatırımlarını Koruyan Bir Yasa Tasarısı Sunuldu!

ABD Temsilciler Meclisi'nde, vatandaşlarının Bitcoin yatırımlarını koruyacak bir yasa tasarısı sunuldu.

21 Mayıs Cuma günü, Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçiler, Çalışma Bakanlığı’nın, kendi kendini yöneten emeklilik hesaplarında çalışanların erişebileceği yatırım alternatiflerini sınırlamasını yasaklayacak yeni bir önlem sundu.

Buna ek olarak yasa, Amerikalıların istedikleri takdirde emeklilik planlarına Bitcoin’i (BTC) dahil etmelerine olanak sağlayacak.

Fidelity’nin Bitcoin Emeklilik Fonuna Demokratlar Karşı Çıkmıştı

Floridalı Cumhuriyetçi Byron Donalds, Fidelity Investment’ın bu yıl içinde BTC içeren bir emeklilik planı sunmasına izin verilip verilmeyeceği sorusuna bir çözüm olarak ortaya çıkan Finansal Özgürlük Yasası’nı sunan kişiydi.

Geçtiğimiz ay Fidelity, bu yılın ortasına kadar emeklilik planlarında Bitcoin’i bir yatırım seçeneği olarak sunmayı planladığını açıklamıştı.

Bu durum, şirketin müşterilerini “riskli ve spekülatif bir kumara” maruz bırakabileceği endişesini dile getiren Senatör Elizabeth Warren da dahil olmak üzere birçok Demokrat milletvekilinin endişelenmesine yol açmıştı.

Cumhuriyetçiler Fidelity’nin Yardımına Koştu

Öte yandan, Cumhuriyetçiler Fidelity’nin yardımına koşmakta gecikmedi ve Demokratları aşırı denetleyici faaliyette bulunmak ve Amerikalıların serbest piyasa haklarını ihlal etmekle suçladı.

Cumhuriyetçi milletvekilleri, önlemin sadece kripto para birimleriyle ilgili olmadığını, aynı zamanda yatırımcıların ve finans kurumlarının bağımsızlığıyla da ilgili olduğunu vurguladılar.

Donalds yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Biden yönetimi şimdi Amerikan halkının zor kazandıkları paralarını nasıl yatıracaklarını dikte etmeye çalışıyor. Bu yönetim ve diğer herhangi bir hükümet kuruluşu, Amerikalı yatırımcıların finansal geleceğini yönlendirme yetkisine sahip değildir.”

İlgili Haber
Dev Fon Fidelity, Emeklilerin Bitcoin (BTC) Almasının Önünü Resmen Açtı

Fidelity’nin kararı, Çalışma Bakanlığı’nın Bitcoin gibi dijital varlıklara yatırım yapan şirketlerin incelenebileceğini söyleyerek böyle bir harekete karşı çıkması sonrasında gelmişti.

Çalışma Bakanlığı Çalışanlara Sağlanan Faydalar Güvenlik İdaresi, mutemetlerin kripto para yatırımlarından “son derece dikkatli davranmaları gerektiğini” belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu