Haberler

ABD’deki Protestolara Ripple CEO’sundan Da Destek Geldi!

Kripto camiasından birçok ünlü ismin ırkçılık karşıtı yorumlarına bir destek de Garlinghouse'tan geldi.

Afroamerikalı George Floyd’un beyaz bir polis memuru tarafından boğularak hayatını kaybetmesinin ardından Minnesota’da başlayan protestoların ülke sınırlarını aşan boyutlara ulaşması sebebiyle yetersiz kalan polis güçlerine destek vermesi için Başkan Trump’ın emriyle Ulusal Muhafızlar da göreve çağrıldı. Ülkenin birçok noktası kanlı protestolara ve yağma olaylarına sahne olurken 20 şehirde dışarı çıkma yasağı uygulanmasına karar verildi.

Söz konusu elim olayla ilgili birçok ünlü yorum yaparken bir destek de Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’tan geldi. Garlinghouse, empati yapmakta zorlandığını itiraf etse de ırkçılığa maruz kalan insanların özgür yaşama hakları için verdikleri mücadeleyi desteklediğini ifade etti.

Twitter’daki yaklaşık 248 bin takipçisine seslenen ünlü CEO, insanları sessiz kalmamaya çağırdı. Öte yandan eylemlere katılan bir protestocunun “Bizi Bitcoin Kurtaracak!” yazılı bir döviz tuttuğu görüntüsü kameralara takılan ilginç görüntüler arasında yer aldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu