AltınBitcoinHaberler

ABD’deki Yüksek Enflasyon Bitcoin ve Kripto Paralara Nasıl Etki Edecek!

Celsius Network CEO'su yüksek enflasyon karşısında Bitcoin ve altını değerlendirdi.

ABD, son 39 yılda gördüğü en yüksek enflasyon rakamları ile mücadele ettiği bugünlerde yatırımcılar da paralarının değerini koruyabileceği güvenli bir liman arayışına girdi.

Covid-19’un yeni varyantlarına ilişkin endişeler ve artan enflasyon nedeniyle FED’in parasal sıkılaşmaya gidip gitmeyeceğine ilişkin belirsizlikler karşısında Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, 2022 yılının volatil bir yıl olacağını söyledi.

Alex Mashinsky, Kitco News ile yaptığı yakın tarihli bir röportajında Covid-19 varyantlarına ve artan enflasyon endişelerine karşı arzı sınırı varlıklar olan altın ve Bitcoin’in yatırımcıları koruyabileceğini dile getirdi.

Mashinsky, insanların yatırım stratejilerini belirlemek için hangi ekonomik senaryonun yaşanma ihtimalinin yüksek olduğuna bakması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Enflasyon kontrolden çıkar, çift haneli rakamlar görülür ve çok fazla volatilite olursa altın ve Bitcoin güvenli varlıklar haline gelecek.

Tek haneli enflasyon rakamları olur ve FED enflasyon ile savaşırsa o zaman tüm varlıklar dolar karşısında değer kaybedecek.

Ancak tam tersi olur da FED, enflasyonun bir sorun olmadığına karar verip enflasyon ile savaşmaz ise o zaman tüm varlık fiyatları yükselir.”

Mashinsky özetle, 2022 yılında FED’den gelecek açıklamaların piyasalara yön vereceğini, FED’in varyantların ekonomiler üzerinde oluşturduğu riskler ile enflasyondaki yükseliş arasında bir tercih yapması gerekeceğini belirtti.

Bu tercih parasal sıkılaşmanın biraz daha ötelenmesine yönelik olursa 2022 yılı kripto paralar için iyi bir yıl olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu