coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD'den Bir DeFi Platformuna Yaptırım Geldi: İlk Kez Yaşandı!

ABD’den Bir DeFi Platformuna Yaptırım Geldi: İlk Kez Yaşandı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Hazinesi, kullanıcıların işlemlerin ayrıntılarını gizlemesine olanak tanıyan bir kripto para birimi mixing hizmeti olan Tornado Cash’e yaptırım uygulanacağını açıkladı.

DeFi Kripto Para Mixing Hizmeti Tornado Cash, ABD’nin Yaptırım Uygulanan Kurumlar Listesine Eklendi

Hazine Yabancı Varlık Kontrol Ofisi’nin (OFAC) 8 Ağustos’ta yaptığı duyuruya göre, düzenleyici kurum Tornado Cash ve bununla ilişkili 44 ilişkili Ethereum ve USDC cüzdanını Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar (SDN) listesine ekledi. Adı geçen cüzdanlar arasında Tornado Cash’i çalıştıran akıllı sözleşme, Gitcoin grands adresi ve Tornado Cash bağış cüzdanı yer alıyor.

Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar listesi, ABD’de faaliyet göstermek isteyen ABD’li kişi ve firmaların belirlenen kuruluşlarla finansal etkileşimde bulunmasını engelliyor. Mayıs ayında OFAC, bir kripto mixing servisi için ilk tanımlaması olan Blender.io’yu listeye eklemişti.

İlgili Haber  Tornado Cash Baskılara Dayanamadı: ABD Yaptırımlarına Uyacak!

Ancak Tornado Cash, merkezi olmayan bir protokol olmasıyla Blender.io’dan ayrılıyor. Bu, bir DeFi operatörünü hedef alan ABD yaptırımının ilk örneği olabilir.

Nisan ayında SDN tarafından belirlenmiş kripto cüzdanlarını front end’inden yasaklamasına rağmen, Tornado Cash’in Ronin ve Harmony gibi yüksek profilli hack’lerle olan ilişkisi Hazine’nin dikkatini çekmeye devam etti.

Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus’un da bu platformu kullanması Hazine’nin özellikle tepkisine neden olmuştu. Platform Lazarus için 455 milyon dolar aklamak ile suçlanmıştı.

Hazine’nin terörizm ve mali istihbarattan sorumlu müsteşarı Brian Nelson konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Aksi yöndeki kamu güvencelerine rağmen Tornado Cash, kötü niyetli siber suçlular için kara para aklamayı önlemek konusunda risklere yönelik temel adımları atmada tekrar tekrar başarısız olmuştur.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail