coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaABD'den Çıkmasına İzin Verilmeyen Binance Eski CEO'su CZ'ye Yargıçtan Bir Kötü Haber...

ABD’den Çıkmasına İzin Verilmeyen Binance Eski CEO’su CZ’ye Yargıçtan Bir Kötü Haber Daha Geldi

Kripto para borsası Binance'in eski CEO'su Changpeng Zhao (CZ) hakkında ABD'li yargıç tarafından yeni bir karar daha verildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Binance’in eski CEO’su Changpeng Zhao’ya, bankacılık yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle ABD’de ceza almayı beklerken seyahat etmesi için kendisine ikinci kez izin verilmedi.

Zhao, ABD Bölge Yargıcı Richard A. Jones’a başvurarak seyahat izni istemişti. Ancak Cuma günü Seattle’da yapılan duruşmanın ardından Jones, Zhao’nun başvurusunu reddetti. Zhao’nun önerdiği seyahatin nedenleri ve gitmeyi planladığı yer, mahkemeye mühürlü olarak sunulduğu için gizli kalmaya devam ediyor.

Zhao potansiyel olarak en fazla 10 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. Bununla birlikte, bir savunma anlaşması uyarınca, 18 aydan fazla ceza almaması bekleniyor ve görünüşe göre onu kripto para endüstrisindeki diğer önemli figürlerin karşılaştığı ağır cezalardan koruyor. Adalet Bakanlığı, önereceği cezanın süresini henüz açıklamadı.

İlgili Haber  Dikkat: Popüler Altcoinin Resmi Twitter Hesabı Ele Geçirildi, Güvenlik Şirketi Uyardı!

Kasım ayı sonlarında Seattle’daki bir federal yargıç Zhao’nun Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki evine dönmesine şimdilik izin verilmemesine karar vermişti. Zhao’nun cezasının 23 Şubat’ta açıklanması planlanıyor.

Binance, ABD’li yetkililer ile yaptığı anlaşma uyarınca Zhao’nun CEO’luktan çekilmesini ve 4.3 milyar dolar ceza ödemeyi kabul etmişti. Bununla birlikte birçok uzman bunun şirket için iyi bir anlaşma olduğunu ve oldukça ucuz bir şekilde regülasyon tehdidini artık ortadan kaldırdıklarını düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail