binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinDikkat: Popüler Altcoinin Resmi Twitter Hesabı Ele Geçirildi, Güvenlik Şirketi Uyardı!

Dikkat: Popüler Altcoinin Resmi Twitter Hesabı Ele Geçirildi, Güvenlik Şirketi Uyardı!

Kripto para güvenlik şirketi Scam Sniffer, bir altcoinin Twitter hesabının ele geçirildiğini kullanıcılara bildirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yakın tarihli bir gelişmede, popüler bir altcoin olan Compound’un (COMP) resmi Twitter hesabı hackerlar tarafından ele geçirildi. Endişe verici haber, kripto para güvenliği konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Scam Sniffer tarafından bildirildi.

Kullanıcılar, ele geçirilen hesaptan gönderilen hiçbir bağlantıya tıklamamaları konusunda uyarıldı. Hesaptan yapılan son paylaşımlarda, kullanıcıları hassas bilgilerini paylaşmaları için kandırmak üzere tasarlanmış bir kimlik avı bağlantısı tespit edildi.

Güvenlik şirketi tüm kullanıcıları dikkatli olmaya ve şüpheli bağlantılardan kaçınarak varlıklarının güvenliğini sağlamaya çağırdı.

Durumun karmaşıklığına ek olarak, resmi Compound hesabından sahte airdrop mesajları yayınlandı. Mesajlarda, Compound Finance’in toplam borç verme hacminin 1 milyar dolara ulaştığı ve protokolleriyle etkileşime giren tüm cüzdanlara ücretsiz COMP dağıttığı iddia ediliyor.

Resmi Twitter hesabından paylaşılan ve phishing linki içeren gönderi.
İlgili Haber  Son Dakika: ABD'de Terraform Labs (Terra) Davasında Yargıç SEC Lehine Karar Verdi

Sahte mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Geçen hafta itibariyle, Compound Finance toplam borç verme hacminde 1 milyar dolara ulaştı. Şimdi bizim için geri verme zamanı. Sınırlı bir süre için, protokolümüzle etkileşime giren tüm cüzdanlara COMP dağıtıyoruz. Ücretsiz COMP’unuzu 29 Aralık’a kadar talep edin.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail