coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSon Dakika: ABD'de Terraform Labs (Terra) Davasında Yargıç SEC Lehine Karar Verdi

Son Dakika: ABD’de Terraform Labs (Terra) Davasında Yargıç SEC Lehine Karar Verdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’li bir yargıç, Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon’un kayıtsız menkul kıymetler arz ettiği ve sattığı iddiasıyla ilgili olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) lehine karar verdi. Karar kısa bir süre önce bir mahkeme kararıyla duyuruldu.

Rakoff, “UST, LUNA, wLUNA ve MIR’in yatırım sözleşmeleri olmaları nedeniyle menkul kıymet oldukları konusunda gerçek bir uzlaşmazlık yoktur” dedi.

Dosyaya göre mahkeme, her iki tarafın da dolandırıcılık iddialarına ilişkin özet karar taleplerini reddetti ve bu talepler artık jüriye gidecek.

Jürili duruşmanın 29 Ocak 2024 tarihinde başlaması bekleniyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Singapur merkezli Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon’u milyarlarca dolarlık bir kripto varlık menkul kıymet dolandırıcılığı düzenlemekle suçlamıştı.

SEC’in suç duyurusuna göre, Nisan 2018’den Mayıs 2022’de planın çöküşüne kadar, Terraform ve Kwon, çoğu kayıtsız işlemlerde olmak üzere, birbiriyle bağlantılı bir kripto varlık menkul kıymetleri grubu sunarak ve satarak yatırımcılardan milyarlarca dolar toplamıştı.

SEC’in şikayet dilekçesinde, Terraform ve Kwon’un kripto varlık menkul kıymetlerini kar elde etmek isteyen yatırımcılara pazarladıkları ve tokenlerin değerinin artacağını defalarca ileri sürdükleri iddia ediliyordu.

2022 yılının Mayıs ayında ilk etapta UST stablecoini çökmüş, daha sonra bunu 1 dolara sabitlemek üzere bir algoritmaya sahip olan LUNA’dan milyarlarca basılmaya başlayınca bu altcoinin de fiyatında çöküş yaşanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail