binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'den Çin'li Kripto Para Şirketine Yasak!

ABD’den Çin’li Kripto Para Şirketine Yasak!

ABD Başkanı Joe Biden, ulusal güvenlik risklerini öne sürerek Çinli yatırımcıların kontrolündeki bir kripto para madenciliği şirketinin MineOne operasyonunun durdurulması emrini verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD başkanlık seçimlerine az bir süre kalmışken kripto paralar seçim sürecinde sıkça konuşulur oldu.

Bu noktada önceden Bitcoin (BTC) ve kripto para karşıtı görüşleriyle bilinen başkan adayı Donald Trump, şimdilerde kriptoya destek açıklaması yaparken mevcut başkan ve başkan adayı Joe Biden ise kripto karşıtı yaklaşımını devam ettiriyor.

Coindesk’in haberine göre ABD Başkanı Joe Biden, ulusal güvenlik risklerini öne sürerek Çinli yatırımcıların kontrolündeki bir kripto para madenciliği şirketinin Wyoming’deki Warren Hava Kuvvetleri Üssü yakınında bulunan MineOne operasyonunun durdurulması emrini verdi.

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada çoğunluğu Çin vatandaşlarına ait kripto madenciliği şirketinin ABD nükleer füze üssünün bir mil yakınında gerekli izni almadan mağaza kurduğu belirtildi.

Ayrıca şirketin ulusal güvenlik kaygıları yaratan yabancı kaynaklı teknoloji kullanıldığı da ifade edildi.

Beyaz Saray ayrıca madencilik operasyonlarının bulunduğu arazinin 2022 yılında alındığını ancak arazi sahibi şirketin ABD Yabancı Yatırım Komitesi’ne (CFIUS) başvurmadan araziyi satın alıp burada çalışmaya başlamakla suçlandığını ve bununla ilgili bir soruşturmanın başlatıldığını söyledi.

Biden’in durdurma emrinde ayrıca söz konusu arazinin satışı da talep ediliyor.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Söz konusu karar CFIUS’un yabancı yatırımın ulusal güvenliğimize zarar vermemesini sağlamak için hizmet ettiği kritik bekçi rolünün altını çiziyor, özellikle de hassas ABD askeri tesislerinin yanı sıra özel ekipman ve teknolojiler içeren işlemlerle ilgili olduğu için.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail