Ana SayfaHaberlerABD'den Japonya'ya Rusya ile İlgili Kripto Para Talebi Geldi!

ABD’den Japonya’ya Rusya ile İlgili Kripto Para Talebi Geldi!

Takip et

Financial Times’ın konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberine göre ABD, Japonya’dan Rusya ve Ukrayna çatışması nedeniyle kripto para borsaları ve kripto para madencilerine Rusya ile olan bağlantılarını koparması için baskı kurmasını istedi.

ABD, Japon Kripto Para Şirketlerinin Rusya’daki Faaliyetlerini Durdurmasını İstedi

FT’ye konuşan iki kişi, ABD’nin Tokyo’dan özellikle şirketlerinin Siberya’nın Irkutsk bölgesindeki kripto madenciliği faaliyetlerini durdurmasını istediğini söyledi.

Bölge, düşük sıcaklıkları ve ucuz hidroelektrik gücü nedeniyle kripto madenciliği operasyonları için tercih ediliyor.

Üç kripto para borsasına yakın kişilerin FT’ye verdiği bilgiye göre Japonya Finansal Hizmetler Ajansı, denetledikleri Japon borsalarının bu tür ilişkilere son vermeleri yönündeki taleplerini yeniledi.

Konuya yakın kişiler, bazı Japon borsalarının ve kripto madenciliği işletmelerinin Rusya’daki faaliyetlerini sürdürebilmek için karmaşık ortaklık ağları geliştirdiklerini söyledi.

İlgili Haber
ABD'den Bitcoin Yatırımcılarına Yönelik Bir Yasak Geldi!

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın başlamasından bu yana ABD, Rusya içerisindeki kripto madenciliği ve borsalarına karşı yaptırım uygulamaya başlamıştı. Bazı borsalar ve madenciler bu yüzden Rusya’daki operasyonlarına son vermişlerdi.

Bununla birlikte Rusya’nın ABD tarafından uygulanan yaptırımları delmek için kripto varlıkları kullanıp kullanmadığı konusunda farklı değerlendirmeler var. ABD hükümeti, daha önce yaptığı açıklamasında Rusya’nın söz konusu yaptırımları delmek için kripto varlıkları kullandığına dair kanıt bulamadıklarını bildirmişti.

Bitcoin ve kripto paralar üzerindeki denetleyici baskı da Terra çöküşünden bu yana hız kazandı. Özellikle ABD’li yetkililer kripto varlık piyasasındaki etkilerini artırmayı planlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları