binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinAB'den Bitcoin (BTC) ve Bu Altcoinler İçin Uyarı!

AB’den Bitcoin (BTC) ve Bu Altcoinler İçin Uyarı!

AB, Bitcoin Lightning Network ve Tornado Cash gibi kripto para karıştırıcıları ve Monero, Zcash, Grin ve Dash gibi gizlilik odaklı kripto paraları hedef aldığı yeni bir rapor yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Decrypt’in haberine göre, AB İç Güvenlik İnovasyon Merkezi tarafından yayınlanan son rapor, Bitcoin Lightning Network’ü ve diğer ikinci katman çözümlerinin suç faaliyetlerinde potansiyel araçlar olarak kullanılabileceğini yazdı.

AB raporu Mimblewimble, token karıştırıcıları ile Monero ve Zcash gibi gizlilik odaklı kripto paralar gibi diğer şifreleme teknolojileriyle karşılaştırmalar yaparak, Bitcoin Lightning Network dışında bu teknolojilerin de suçlular tarafından veri gizlemek için kullanılabileceğini belirtti.

Rapor ayrıca Tornado Cash gibi kripto para karıştırıcıları ve Monero, Zcash, Grin ve Dash gibi gizlilik odaklı kripto paralar da hedef olarak gösterildi.

Raporda ayrıca Grin, Beam ve Litecoin (LTC) gibi kripto para birimleri tarafından kullanılan kriptografik protokol olan Mimblewimble’e de değinildi.

” Bitcoin Lightning Network, Tornado Cash gibi kripto para karıştırıcıları ile Monero ve Zcash gibi gizlilik odaklı kripto paralar suç faaliyetlerinde potansiyel araçlar olarak kötüye kullanılabilir.

Bunlar dışında Grin, Beam ve Litecoin gibi dijital paralar tarafından benimsenen bir kriptografik protokol olan Mimblewimble de kripto para işlemlerinin izlenmesinde önemli bir engel olarak tanımlanıyor.

Bu konuda AB, bu teknolojilerin işlem verilerini gizleyerek kolluk kuvvetleri için zorluklar yarattığı konusunda endişeleniyor.”

AB raporu gizlilik odaklı kripto para teknolojileriyle ilişkili riskleri azaltmak için düzenleyici önlemlerin gerekliliğini vurgularken, bu düzenlemelerin suçlular için caydırıcı özelliğinin olabileceğine dikkat çekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail