HaberlerKripto Para

ABD’li Banka Kripto Para Regülasyonları Hakkında Konuştu!

Morgan Stanley, ABD'nin bir CBDC'ye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Dünyanın en büyük bankaları arasında gösterilen ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley, yakın zamanda yayınladıkları bir araştırma notunda stablecoin ihraççılarının da bankalar gibi düzenlenebileceğini söyledi.

Geçtiğimiz Mart ayının başlarında ABD başkanı Joe Biden’ın CBDC’leri araştırmaya odaklanan yürütme emrini imzaladığına dikkat çeken banka analistleri ABD yönetiminin Çin’in ve diğer ülkelerin çıkardığı CBDC’lerin çıkarılacak bir dijital dolar ile rekabetini kabul ettiğini dile getirdi.

“ABD dolarının tercih edilen ve baskın ödeme mekanizması olarak kalması için en acil şekilde hareket etmeye ve bir ABD CBDC’sine ihtiyacımız var.

Şayet ABD hükümeti bir ABD CBDC’sini piyasaya sürme konusunda ciddiyse, bankaların ve ödeme şirketlerinin iş modellerini potansiyel olarak değiştirebilir.”

Sheena Shah liderliğindeki analistler araştırma notunda ayrıca ABD yönetiminin kripto para piyasalarının düzenlenmesini, ABD dolarının bankacılık hakimiyeti üzerindeki etkisini yönetmenin bir yolu olarak gördüğünü yazdı.

Stabilcoinlerin menkul kıymet mi yoksa emtia mı olduğu konusunda hala belirsizlik olduğunu belirten Morgan Stanley, stablecoinlerin halihazırda ticari ya da tüketici işlemlerinde yaygın olarak kullanılmadığını ifade etti.

Morgan Stanley son olarak Kasım ayında yapılacak ABD ara seçimlerinden önce, ülkede kripto para düzenlemelerinin yavaş ilerleyeceğini tahmin ettiğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu