Bitcoin

ABD’li Dev Banka, Bitcoin (BTC) Fiyatının Yeni Rekoru İçin Gerekli Unsuru Açıkladı

JPMorgan stratejistlerine göre Bitcoin'in yükselişini sağlayacak etmen ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 41.900 dolara kadar iğne atarak tüm zamanların rekorunu, ulaşılması güç bir noktaya taşıdı. Hafta içerisinde 30.400 dolara kadar çıkıp yeniden 39.000 doları gören BTC, bu yükselişten sonra düşüş bekleyenleri ise yanılttı. Bitcoin fiyatının 41.900 dolar üzerine çıkacağını düşünen birçok analist olsa da bu yükseliş göründüğü kadar kolay olmayabilir.

Bitcoin’in 40.000 Dolar Üzerinde Kalması İçin Ne Gerekiyor?

ABD’nin en büyük bankacılık kurumlarından JPMorgan Chase & Co stratejistleri ise Bitcoin’in söz konusu rekorunu tazelemesi için neyin gerektiğini açıkladı. Bitcoin ile ilgili birden çok açıklamaya sahip olan Nikolaos Panigirtzoglou, bunun tamamen hacme dayandığını belirtti. Stratejist, Bitcoin’in fiyat yükselişinin sürdürülebilmesi için gereken şeyi şöyle açıkladı:

Bitcoin fiyatının böyle bir kırılma yaşaması için Grayscale Bitcoin Trust fonuna olan sermaye akışının önümüzdeki günlerde ve haftalarda 100 milyon dolarlık günlük hacmin üzerinde kalması gerekiyor.”

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi verilerine göre yatırımcıların BTC’ye yönelik açgözlülüğünün yerini korku almaya başladı. Bu da BTC’ye giden sermayenin azalmasına ve yatırımcıların farklı arayışlar içerisine girmesine sebep olabilir.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Korku Arttı, Risk İştahı Azaldı! Ralli Bitiyor Mu?

Yine de 2020 yılı boyunca alım yapanların çoğunlukla kurumsal yatırımcılar olması, sert bir düşüş görme ihtimalini azaltıyor.

2017 rallisinde genellikle bireysel yatırımcıların yaptığı alımlar, basit bir panikte bile yerini yüklü satışlara bıraktı. Şimdi ise JPMorgan uzmanlarının da belirttiği gibi kurumsal yatırımcıların hedefleri en az 5 yıllık bir süreyi kapsıyor. Bu da yaşanabilecek her türlü düşüşe karşı BTC satışlarının artmayabileceğine işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu