BitcoinHaberler

ABD’li Dev Banka Bitcoin Yatırımını İkiye Katladı!

Bankaların Bitcoin'e olan ilgisi devam ediyor.

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Morgan Stanley, Bitcoin yatırımı yapmaya devam ediyor.

Morgan Stanley Avrupa Fırsat Fonu, SEC’e yaptığı bildirimde 30 Nisan itibariyle yaklaşık olarak 1.03 milyon dolar değerinde 28.298 Grayscale Bitcoin Trust hissesine (GBTC) sahip olduğunu belirtmişti.

Wall Street bankacılık devlerinden olan biri olan Stanley’in SEC’e yaptığı son bildirimde sahip olduğu GBTC’leri ikiye katladığı ortaya çıktı. Banka, 31 Temmuz itibariyle yaklaşık 2.018 milyon dolar değerinde 58.116 GBTC’ye sahip olduğunu bildirdi.

Nisan ayından itibaren 30.000 GBTC hissesi alan Morgan Stanley, Bitcoin riskini 5 ay içerisinde %105’in üzerinde arttırdı.

Morgan Stanley 2021 yılı boyunca istikrarlı olarak Bitcoin yatırımlarını arttırmayı başardı. Banka kurumsal fonlarının %12’sine Bitcoin eklediğini ve bu fonların yaklaşık 6,5 milyonluk kısmının da GBTC hissesi olduğunu belirtti.

Morgan Stanley, birden çok kurumsal portföyde de GBTC hissesi bulunduruyor. Portföyünde 928.051 GBTC hissesi bulunduran Morgan Stanley İnsight Fund, bunlardan en önde geleni.

ABD’li büyük bankaların Bitcoin talebinin devam etmesi uzun vadeli beklentilerin hala pozitif yönde olduğunu gösteriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu