BitcoinHaberlerKripto Para

ABD’li Dev Bankadan, İlginç Bir ETF Başvurusu: DeFi ve Blockchain ETF’i Kabul Edilecek mi?

Goldman Sachs, DeFi odaklı ETF başvurusunda bulundu.

ABD’nin en büyük bankalarından birisi olan Goldman Sachs, DeFi ve blockchain sektörü odaklı bir ETF başvurusunda bulunarak bütün kripto para sektörünü şaşırttı.

Aslında geçtiğimiz hafta Grayscale Investments kendi DeFi fonunu açıklamıştı ve bunun hemen ardından gelen Goldman Sachs haberi, kurumsal yatırımcının DeFi sektörüne ilgi gösterdiğini ortaya koymakta. Goldman Sachs, “Innovate DeFi and Blockchain Equity ETF” isimli ürün ile bunu kanıtlamış oldu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) resmi başvuruda bulunan SEC, söz konusu fondaki varlıkların en az %80’i ile yatırım yapmayı planlıyor.

Goldman Sachs, ETF Başvurusu Yaptı

Fonun yöneticilerinin Raj Garigipati ve portföy yöneticisi Jamie McGregor olacağı açıklandı. Garigipati, ETF Portföy yönetim ekibine 2015 yılında katıldı ve bunun öncesinde Goldman Sachs bünyesinde 4 yıldır hizmet veriyordu. McGregor ise 2007 yılından beri Guggenheim bünyesinde çalışırken 2015 yılında Goldman Sachs’e geçiş yapmıştı.

Goldman Sachs bu ETF’in piyasaya sürüleceği ve kullanılacağı piyasaların Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Güney Kore, İsviçre, Hollanda, İngiltere ve ABD olacağını duyurdu. SEC’nin önünde hala onay bekleyen birçok Bitcoin ETF’i var ve bu yeni ETF başvurusunun diğerlerini etkilemesi muhtemel.

DeFi sektörü, lider kripto para birimi Bitcoin’e kıyasla çok daha volatil ve bilinmezlikle dolu. Bu da Goldman Sachs’in yeni ETF’ine onay almasının aslında Bitcoin ETF’lerinin işini kolaylaştıracağı anlamına gelmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Evet bu işte seç onaylasın artık etf leri neyi bekliyorki cine ders verin artık


Başa dön tuşu