Kripto Para

ABD’li Kongre Üyesi Warren Davidson, Kripto Paraları Korumak İçin Bir Yasa Tasarısı Sundu!

ABD'li Kongre Üyesi Warren Davidson, kripto para sektörünü korumak için Kongre'ye bir yasa tasarısı sundu.

ABD’li Kongre üyesi Warren Davidson, kripto para cüzdanlarının devlet kurumlarından korumak için yeni bir yasa tasarısı sundu.

Yasa Hayata Geçerse Kripto Para Cüzdanları Federal Yetkililerden Korunacak

15 Şubat tarihinde ortaya çıkan yasa tasarısı, “kişilerin kendileri için ürün ya da hizmet satın almak ya da başka amaçlar için kullandığı dönüştürülebilir sanal para birimlerinin kullanımının Federal yetkililer tarafından kısıtlanmasının önlenmesini” amaçlıyor.

Yasa tasarısı ile birlikte ABD’de devlet yetkilileri, “sanal para birimi ve bunların eşdeğerlerinin, gerçek ya da sanal ürünler ve hizmetler için kişisel olarak kullanımını ve kendilerine ait cüzdanlar ile işlem yapmasını” kısıtlayamayacak.

Trump Yönetimi, Kripto Cüzdanlarına Müdahale Etmeye Çalışmıştı

2020 sonu ve 2021 başında Trump yönetiminin Hazine Bakanı Steven Mnuchin, kişisel kripto para cüzdanlarına savaş açmış ve Trump döneminin sonlarına doğru Bitcoin ve kripto para borsaları ile bilinmeyen cüzdanlar arasındaki transferler için kısıtlamalar getirmeye çalışmıştı.

Janet Yellen’ın ABD Hazine Bakanı olmasıyla birlikte bu tartışmalı kripto cüzdanı kuralı da rafa kalkmıştı.

Kongre üyesi Davidson, bu tür bir kısıtlayıcı kuralın geri gelmesi ihtimaline karşı, “kripto cüzdanlarının koruma altına alınmaması durumunda endişe duyacağını” söyledi.

Davidson, yaptığı açıklamalarında kripto paraların bağımsız bir şekilde işlemesine verdiği desteği de şöyle açıkladı: “İnsanlar kendi node’larını işletmeli ve dijital varlıklarının bir kısmını kendilerine ait bir cüzdanda saklayabilmeli.”

Kongredeki Blockchain Komitesi üyelerinden biri olan, aynı zamanda Token Taksonomisi Yasası’nın da oluşturan isimlerden Warren Davidson, Blockchain teknolojisine yakın bir isim olarak biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu