Kripto HaberleriAltcoinABD'li Kongre Üyesinden Bu Altcoin İçin Şok Talep: "Satan Borsalar Bile İncelensin!"

ABD’li Kongre Üyesinden Bu Altcoin İçin Şok Talep: “Satan Borsalar Bile İncelensin!”

Takip et

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yaptırım çalışmaları Kongre nezdinde sorgulanıyor ve bir kongre üyesi kripto para ve altcoin borsalarına karşı daha fazla yasal tedbir uygulanması için mücadele ediyor.

Kongre’nin bir alt komitesi Salı günü SEC’in icra bölümüne odaklanan ve bölüm direktörü Gurbir Grewal’ın ifadesine yer veren bir denetleme duruşması düzenledi.

Temsilcilerin sorularının merkezinde SEC’in kripto para piyasalarındaki rolü vardı.

“Madem Ripple’ın (XRP) Altcoininin Menkul Kıymet Olduğuna Karar Verdiniz, Bu Tokeni Satanların Peşine Neden Düşmediniz”

Alt komite başkanı Demokrat üye Brad Sherman, “Departman, kripto para birimleri ve diğer dijital varlıklar konusunda yeni zorluklarla karşı karşıya” dedi.

Kongre üyesi, komisyonun XRP tokeni nedeniyle Ripple’a karşı açtığı davayı onayladığını belirtti, ancak Grewal’ı neden XRP’de işlem yapan borsaları takip etmediği konusunda sıkıştırdı.

Sherman, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“SEC XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna karar verdi ve XRP’nin peşine düştü, ancak sorularda dile getireceğim nedenlerden ötürü on binlerce yasadışı menkul kıymet işleminin gerçekleştiği borsaların peşine düşmedi.

Bunun bir menkul kıymet olduğunu biliyorsunuz. Bu da bir menkul kıymet borsasını yasadışı olarak işlettikleri anlamına gelir. Eğer onlar bunun yasadışı olduğunu biliyorsa, siz de biliyorsanız ve ben de biliyorsam, umarım buna odaklanırsınız.”

SEC, Ripple’a karşı açtığı davaya 2020 yılının sonunda başlamıştı. Bu konu hala mahkemenin gündeminde ve SEC’in, başta Ethereum olmak üzere diğer bazı tokenlerin menkul kıymet olmadığına karar vermesinden önce gerçekleşen iç yazışmalarla ilgili olarak aylar süren bir tartışma yaşandı.

İlgili Haber
Tüm XRP Varlıklarını Satan Eski Ripple Kurucusunun Şimdiye Kadarki Kazancı Dudak Uçuklattı!

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto borsalarının komisyona menkul kıymet borsaları olarak kaydolması gerektiğini savundu ancak bu görüşü sınırlı bir ölçüde destek buldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları