Kripto HaberleriHaberlerTüm XRP Varlıklarını Satan Eski Ripple Kurucusunun Şimdiye Kadarki Kazancı Dudak Uçuklattı!

Tüm XRP Varlıklarını Satan Eski Ripple Kurucusunun Şimdiye Kadarki Kazancı Dudak Uçuklattı!

Takip et

Ünlü XRP tutkunu ve XRParcade’in kurucusu Leonidas, eski Ripple kurucusu Jed McCaleb’in XRP pozisyonlarının satışından 3.09 milyar dolar ve 708 BTC kazandığını tahmin ediyor. Satışların %80’i (2.56 milyar dolarlık kısmı) SEC’in Ripple’a karşı dava açmasından sonra gerçekleşti.

Ripple (XRP) Topluluğu Üzerindeki McCaleb Yükü Kalktı

Eski Ripple kurucu ortağı ve CTO’su Jed McCaleb tüm XRP varlıklarını resmen sattı.

İlgili Haber
Ripple'dan (XRP) Resmi Açıklama Geldi: Yıllardır Süren Bela Nihayet Bitti!

Bu arada, XRP uzmanı Leonidas yaptığı araştırmada MaCaleb’in devasa XRP pozisyonunu satmasının çoğunun SEC’in Ripple’a karşı açtığı davadan sonra gerçekleştiğini tespit etti. Herkese açık bir bilgi olmasına rağmen, eski şirket yetkilisinin XRP satışlarından kazandığı para miktarı oldukça etkileyici.

Leonidas, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında eski şirket kurucusunun XRP tokeninden elde ettiği gelir miktarını şu sözler ile açıkladı:

“Jed nihayet son XRP’sini de sattığına göre, 2014’ten bu yana toplam 3.09 milyar dolar ve 708 BTC kazandığı tahmin ediliyor. Satışlarının çoğu Ripple’a karşı açılan SEC davasından sonra gerçekleşti, 2.562 milyar dolar 22 Aralık 2020’den sonra nakde çevrildi.”

McCaleb’in XRP satışlarını tam da SEC soruşturması başladıktan sonra artırmasının kötü niyetli bir hamle olup olmadığı tartışmaya açık bir konu.

Bununla birlikte McCaleb, ilk başlarda sattığı XRP’leri Bitcoin ile takas etse de daha sonra bu fikirden vazgeçmişe benziyor. McCaleb son BTC alımı 2014 yılında Bitcoin fiyatı 400 dolar iken gerçekleşmiş. Ünlü geliştirici, eğer bu 708 BTC’sini satmadıysa bunların değeri de 15.5 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları