BitcoinHaberlerKripto Para

ABD’li Muhbir Edward Snowden Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu

ABD'li muhbir ve gazeteci Edward Snowden, kripto paraların yatırım amaçlı değil kullanım amaçlı değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Ünlü bir gazeteci ve Basın Özgürlüğü Vakfı’nın başkanı olan Edward Snowden, kripto paraların yatırımdan ziyade kullanım açısından daha değerli olduğunu düşünüyor.

Snowden, 2013 yılında Ulusal Güvenlik Ajansı’nın ABD vatandaşlarını gözetlemesine ilişkin gizli bilgileri sızdırmasıyla ün kazanmıştı.

“Kripto Paraların Değerli Kısmı Yatırım Değil, Kullanım Alanlarıdır”

Snowden, konuyla ilgili görüşlerini Teksas’taki Consensus 2022 konferansında şöyle dile getirdi:

Bitcoin’den yatırım için değil kullanmak için faydalanıyorum. 2013 yılında web sitemin serverları için anonim bir şekilde ödeme yapmak amacıyla BTC’yi kullanmıştım.”

Genel olarak insanları bir teknoloji olarak kripto paralara yatırım yapmaya teşvik etmiyorum. Beni kripto topluluğundaki birçok insandan ayıran şey de bu.”

Snowden ayrıca bu ayın başlarında ABD’li senatörlere mektup göndererek kripto paraları eleştirmesi karşısında kripto endüstrisinin tarafında savunma yapmıştı.

Snowden, bu mektubu imzalayanların kripto endüstrisini kasıtlı olarak yanlış anladıklarına inandığını ve geçmişte defalarca dile getirilen aynı eski argümanları tekrarladıklarını söyledi:

“Söz konusu mektup statüko için bir savunmadır. Bu kişilerin tüm endişelerini gidermek için pek çok yol var. Bu son mektubu imzalayan herkes bu sektörü anlayabilir. Kesinlikle anlamalılar.”

İnternette gizliliğin mevcut durumuna değinen Snowden, iletişim içeriğinin şifrelenmesi konusunda büyük ilerleme kaydedildiğine inandığını, ancak iletişimin gerçekleştiğini gösteren kayıtlar olan meta veriler konusunda hala endişe duyduğunu söyledi.

Snowden 2013 yılında sızdırdığı bilgilerin ardından ABD tarafından casuslukla suçlanmış ve Rusya’ya sığınma hakkı elde etmişti. Kendisine 2020 yılında Rusya’da daimi ikamet hakkı tanındı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu