Altcoin

ABD’li Regülatör, Bu Kripto Para Projesini Resmen Sonlandırdı!

CFTC, Polymarket'i kapattı!

ABD’nin emtia ve vadeli işlemlerden sorumlu regülatörü CFTC, kripto para tabanlı tahmin piyasası Polymarket’i resmen kapattı.

CFTC tarafından yayınlanan basın açıklamasına göre, Polymarket’in üst şirketi olan Blockratize Inc., borsa seviyesinde ikili opsiyon kontratları sunmaktan suçlu bulundu.

CFTC, platformun bunun gibi 900’den fazla ürünü piyasaya sunduğunu ve bunun regüle edilmeden suç olduğunu vurguladı.

İlgili Haber
ABD'nin Yeni CFTC Başkanı Belli Oldu Mu? Joe Biden'ın Seçimi Kripto Para Piyasasını Nasıl Etkileyecek?

Polymarket Kapatılıyor

Polymarket şimdiye kadar kullanıcıların gerçek dünyaya ait olaylar hakkında tahminde bulunmasını ve buna göre para kazanmasını sağlıyordu.

Söz konusu olaylar arasında COVID-19 vaka sayılar, ulusal enflasyon oranları, politik seçimler ve adaylıklar bile bulunuyor.

CFTC bunların sadece regüle edilen bir borsada sunulabileceğini belirterek Polymarket’e 1,4 milyon dolarlık ceza kesti ve devamında platformu kapatma kararı aldı.

Polymarket kısa süre önce 4 milyon dolarlık bir fonlama elde etmiş ve büyüme planlarını tasdik ettirmişti. Tam da bunun üzerine 1,4 milyon dolarlık böyle bir para cezası gelmesi ve kapanma kararı alınması ise oldukça talihsiz oldu.

Kripto para tabanlı tahmin piyasaları aslında ABD’deki regülasyonlarla pek uyum değil ve bu sebeple daha önce birçok benzer proje ABD’den kaçınmıştı.

Augur ve Omen gibi projeler de şu an alınan kapatılma kararı sonrasında oldukça risk altında gibi gözüküyor. ABD’nin bu bağlamda kapatamayacağı projelerin ise tamamen merkeziyetsiz olanlar olacağı gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

MÜMKÜNSE GENSLER DÜMBELEĞİNİ VE TEMSİLCİLER MECLİSİNDE Kİ 2 KİŞİYİ HEMEN EMEKLİ ETSİNLER VEDE ELLERİNE DE BİRER TEPSİ SİMİT VERİP SOKAKLARA SALSINLAR…ÖRDEK BEYİNLİLER…

Anonim

İŞTE MAKAMININ HAKKINI VEREN KUKLA OLMADAN KENDİ İRADESİYLE KARAR MEKANİZMALARI OLUŞTURAN BİR YÖNETİCİ “”” ROSTİN BENHAM “””…


Başa dön tuşu