Altcoin

ABD’nin Yeni CFTC Başkanı Belli Oldu Mu? Joe Biden’ın Seçimi Kripto Para Piyasasını Nasıl Etkileyecek?

Biden, yeni CFTC başkanını seçti.

ABD’de devam eden regülasyon tartışmaları ve belirsizlik, ABD Başkanı Joe Biden’ın aldığı bir son dakika kararı ile noktalanabilir. ABD’de geçtiğimiz günlerde meclise getirilen yasa taslağı sonrasında ülkenin iki önde gelen finansal regülatörü arasında büyük bir tartışma çıkmıştı. ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) üyeleri ve eski başkanı konu hakkında yaptığı açıklamada kripto para piyasasını regüle etme görevinin kendilerine düştüğünü belirtirken yeni SEC Başkanı Gary Gensler ise daha fazla yetki talep etti.

CFTC’nin Yeni Başkanı Belli

Şimdi ise Biden’ın zor bir seçimi noktaladığı ve hala eksik olan CFTC başkanlığı rolüne birisini getirdiği görülüyor. Biden, Rostin Benham‘ı CFTC Başkanı olarak atadı ve söz konusu haber 14 Ağustos tarihinden itibaren kulislerde konuşulmaya başlandı. CFTC başkanlık rolü ocak ayında Heath Tarbert’in ayrılmasından beri boştu ve bu durum aslında ciddi bir eksikliğe neden oluyordu.

Biden’ın bütün bu güç tartışmaları esnasında CFTC Başkanı ataması ise kripto para sektörünü regüle etme konusunda CFTC’ye şans vereceği şeklinde yorumlanıyor. Bloomberg haberine göre söz konusu isim önümüzdeki haftalarda resmi olarak görevine başlayacak. Benham, daha önce yaptığı açıklamasında ise BitMEX davasına dikkat çekmiş ve bunun önemli bir konu olduğunu vurgulamıştı. BitMEX kripto para borsası ise kısa süre önce bu davada uzlaşmaya vardı ve 100 milyon dolarlık ceza ödemeyi kabul etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu