binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD'li Senatör Açıkladı: "Bu Stablecoinin Tether'a (USDT) Karşı Büyük Avantajı Olacak"

ABD’li Senatör Açıkladı: “Bu Stablecoinin Tether’a (USDT) Karşı Büyük Avantajı Olacak”

Senatör Cynthia Lummis, yaptığı açıklamasında ABD'de bu stablecoinin Tether'a karşı büyük avantajları olacağını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’de en son stablecoin yasa teklifinin yazarlarından biri olan Senatör Cynthia Lummis, yakın zamanda verdiği bir röportajda USDC ihraççısı Circle Internet Financial’ın ABD düzenlemeleri kapsamında küresel stablecoin devi Tether’a (USDT) karşı belirgin bir avantaja sahip olacağını belirtti.

Senatör Lummis, belirli stablecoin ihraççılarıyla ilgili ayrıntılar konusunda uzman olmayan bir ABD tüketicilerinin, ABD düzenlemeleri tarafından denetlenen şirketleri tercih edebileceğini savundu. Lummis, “Ben olsaydım, Tether yerine Circle’ı seçerdim” dedi.

Senatör, önerilen mevzuatın büyük ölçüde ABD tarafından düzenlenen kripto para şirketlerine yönelik olduğunu vurguladı. Lummis, “Tether, eğer açık denizde kalmayı seçerse bu onlar için bir ticari seçimdir” dedi. Şirketin ve tokeni USDT’nin muhtemelen diğer düzenleyiciler tarafından kontrol altına alınacağını ve ABD sisteminin ötesinde faaliyet göstermeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

İlgili Haber  Büyük Bir Proje Nihayet Airdrop Dağıttığını Açıkladı: Kimlerin Token Alabileceğini Duyurdular!

Ancak Lummis, Circle gibi mevcut stablecoin liderlerinin federal bir düzenleyiciden lisans almak gibi büyük düzenleyici engellerle karşılaşacağını kabul etti. Önerilen tasarıya göre, Circle’ın bugün olduğu gibi USDC’sini çıkarmasına izin verilmeyecek. Tasarı, 10 milyar dolardan fazla token ihraç eden işletmelerin eyalet ya da federal düzeyde düzenlenmiş saklama kurumları olmasını talep ediyor.

Lummis, teklifi “çok sağlam, katı bir düzenleyici çerçeve” olarak tanımlayarak, “Sadece iyi bir geri bildirim almak için devam ettiğimiz ve bunu ortaya koyduğumuz için mutluyuz” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Kripto Liderleri

USDC bir dolar sabitliğini devamlı kaybediyor her an çökebilir güvenli değil

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail